Zaliczki dopłat bezpośrednich na kontach rolników. Najnowsze dane

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
18-11-2020,21:30 Aktualizacja: 18-11-2020,23:44
A A A

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 16 listopada br. wypłaciła 10 mld zł w formie zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich oraz niektórych płatności w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - poinformowało ministerstwo rolnictwa.

Od 16 października trwają wypłaty zaliczek dopłat bezpośrednich oraz niektórych płatności PROW za rok 2020. "Według stanu na dzień 16 listopada br. łącznie z tego tytułu wypłacono ok. 10 mld zł, w tym ok. 9,2 mld zł w ramach płatności bezpośrednich" - czytamy w komunikacie resortu.

Narodowa Rada do spraw Hodowli Koni, hodowla koni, grzegorz puda, Tomasz Chalimoniuk, Bogdan Pukowiec

Rząd musi wesprzeć hodowlę koni. Dopłaty są niezbędne

Rozpoczynają się prace nad planem rozwoju hodowli koni oraz stworzeniem kompleksowego raportu o stanie hodowli wszystkich ras tych zwierząt w kraju. Odbyło się zdalne spotkanie Narodowej Rady ds. Hodowli Koni, w którym uczestniczył Grzegorz...

Zaliczki są wypłacane na najwyższym dopuszczonym w Unii Europejskiej poziomie i w przypadku dopłat bezpośrednich wynoszą 70 proc., a w przypadku płatności obszarowych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - 85 proc.

"Dopuszczenie w przepisach unijnych tego zwiększonego poziomu zaliczek na rok 2020 jest efektem działań na forum UE prowadzonych m.in. przez Polskę" - zaznaczyło ministerstwo.

W tegorocznej kampanii wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich złożyło 1,3 mln rolników, a koperta finansowa przeznaczona na realizację tych płatności wynosi 15,5 mld zł.

Zgodnie z przepisami unijnymi zaliczki mogą być wypłacane do 30 listopada br. Po zakończeniu wypłat zaliczek, a więc z początkiem grudnia br., ARiMR rozpocznie realizację płatności końcowych.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

17.10.2022 - rusza wypłata zaliczek na poczet płatności bezpośrednich

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt