Wniosek o zwrot podatku akcyzowego warto złożyć jak najszybciej

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
05-08-2019,16:45 Aktualizacja: 05-08-2019,17:08
A A A

Do 2 września br. rolnicy mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego - poinformował resort rolnictwa. Wniosek należy złożyć do wójta, burmistrza właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów; wypłata zwrotu podatku akcyzowego nastąpi od 1 do 31 października br.

"Rozpoczął się drugi termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego, który będzie trwał do 2 września br." - czytamy na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

zwrot akcyzy za paliwo rolnicze, dopłaty do paliwa rolniczego, olej napędowy, kody na paliwo, sejm robert telus

Sejm znowelizował ustawę o zwrocie akcyzy od paliw rolniczych

Sejm znowelizował ustawę o zwrocie akcyzy zawartej w cenie oleju napędowego do produkcji rolnej. Nowe przepisy uzupełniają listę rodzajów paliwa, od którego można odliczyć akcyzę. Poselskim projektem, który został zgłoszony...
Resort przypomina, że producenci rolni ubiegający się o zwrot podatku akcyzowego, powinni złożyć wniosek do wójta, burmistrza (prezydenta miasta) właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów będących w ich posiadaniu lub współposiadaniu.

Do wniosku należy załączyć faktury albo ich kopie, stanowiące dowód zakupu oleju napędowego za okres sześciu miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia tego wniosku.

"Rolnicy ubiegający się o zwrot podatku w odniesieniu do bydła, powinni dołączyć także dokument wydany przez kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawierający informacje o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w ich posiadaniu wg. stanu na 31 grudnia 2018 r." - napisano.

zambrów, podlasie, kpp w zambrowie, oszustwo, woda zamiast paliwa

Sprzedali rolnikowi wodę zamiast paliwa

3800 złotych stracił rolnik z województwa warmińsko-mazurskiego w wyniku działań oszustów. Zamiast oleju napędowego w zakupionym przez niego zbiorniku była woda. Ostrzeżenie przed oszustami wydali policjanci z komendy powiatowej w...

Ministerstwo przypomniało, że rolnik może ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego w odniesieniu do bydła w pierwszym lub drugim terminie danego roku.

"Organ wydający decyzję, do którego rolnik już w pierwszym terminie złożył dokument o liczbie DJP (duża jednostka przeliczeniowa) bydła, nie powinien żądać przedłożenia kolejnego dokumentu przy składaniu przez tego producenta wniosku również w drugim terminie" - napisano.

Wypłata producentom rolnym zwrotu podatku akcyzowego nastąpi od 1 do 31 października 2019 r.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

15.02.2023- 31.03.2023 - nabór wniosków o wsparcie inwestycji w zakresie wymiany słupów nośnych impregnowanych kreozotem na plantacjach chmielu

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej