Więcej pieniędzy na kredyty preferencyjne z dopłatą ARiMR

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: ARiMR, (em) | redakcja@agropolska.pl
12-04-2022,11:30 Aktualizacja: 12-04-2022,11:41
A A A

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udostępniła na internetowej platformie aplikacyjnej dodatkowe limity akcji kredytowej oraz środki na dopłaty do kredytów. Będą z nich mogły skorzystać banki współpracujące z ARiMR.

W przypadku kredytów na sfinansowanie części kosztów inwestycji udzielanych w ramach:

  • linii PR - inwestycje w przetwórstwie produktów rolnych, ryb, skorupiaków i mięczaków oraz na zakup akcji lub udziałów
  • linii RR - inwestycje w rolnictwie i w rybactwie śródlądowym
  • linii Z - zakup użytków rolnych

premie na działalność pozarolniczą, MRiRW, wsparcie dla rolnictwa

Łatwiej o premię na działalność pozarolniczą

Ministerstwo rolnictwa rozpoczęło pracę nad rozporządzeniem, które uprości proces ubiegania się o premie na działalność pozarolniczą. Wsparcie może być przyznane na realizację operacji pn. "Premie na rozpoczęcie działalności...

po zmianie limit akcji kredytowej na 2022 rok wynosi 250 mln zł, a środki na dopłaty do oprocentowania kredytów to 2,3 mln zł.

Pula środków na dopłaty do kredytów z linii MRcsk (kredyty z częściową spłatą kapitału na zakup użytków rolnych przez młodych rolników) w 2022 roku wynosi natomiast 7 mln zł.

O kredyty z dopłatą ARiMR rolnicy mogą ubiegać się w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. i SGB-Banku S.A., a także w zrzeszonych i współpracujących z nimi Bankach Spółdzielczych oraz w bankach: BNP Paribas Bank Polska S.A., Santander Bank Polska S.A., Krakowskim Banku Spółdzielczym, Banku Spółdzielczym w Brodnicy.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt