W gminach wyremontują drogi. Miliony na inwestycje z PROW

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
09-07-2018,8:00 Aktualizacja: 09-07-2018,8:17
A A A

Już wkrótce ruszy ogłoszony przez zarząd województwa kujawsko-pomorskiego nabór wniosków o dofinansowanie budowy lub modernizacji dróg lokalnych.

W puli środków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich jest 37 milionów złotych.

- To kolejne wsparcie dla samorządów lokalnych na inwestycje w infrastrukturę drogową na obszarach wiejskich, które rozdysponujemy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Do tej pory tego rodzaju środki przeznaczyliśmy na budowę i przebudowę blisko 200 kilometrów dróg lokalnych - mówi marszałek Piotr Całbecki.

inwestycje drogowe, wywłaszczanie nieruchomości, Marek Chodkiewicz, ministerstwo infrastruktury

Rolnicy kwestionują wyceny gruntów pod budowę dróg

Na ostatnim posiedzeniu sejmowej komisji rolnictwa posłowie rozmawiali na temat odszkodowań dla rolników za nieruchomości przejęte z mocy prawa m.in. pod budowę dróg. Informację w tej sprawie przedstawił Marek Chodkiewicz,...
W aktualnym naborze wniosków gminy, powiaty lub ich związki mogą otrzymać wsparcie na budowę lub przebudowę dróg gminnych, powiatowych lub wewnętrznych na obszarach wiejskich oraz miastach do 5 tysięcy mieszkańców.

Maksymalna kwota dofinansowania to 63,6 procent kosztów kwalifikowanych. Nabór wniosków rozpocznie się 30 lipca i potrwa do 14 sierpnia.

W wyniku pierwszego naboru wniosków o wsparcie z PROW 63 miliony złotych dofinansowania trafiły na realizację 137 takich inwestycji.

Wsparcie dotyczyło budowy 10 kilometrów nowych dróg oraz przebudowy ponad 180 kilometrów istniejących tras.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu