Utylizacja padłych zwierząt z dopłatą

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Ewa Grabowska | redakcja@agropolska.pl
14-02-2015,11:45 Aktualizacja: 14-02-2015,11:52
A A A

ARiMR zwraca się do wyspecjalizowanych firm o składanie wniosków o przyznanie pomocy finansowej na świadczenie w 2015 roku usług związanych z utylizacją padłych zwierząt gospodarskich.

Wraz z wejściem w życie pod koniec stycznia znowelizowanego rozporządzenia w sprawie zadań i funkcjonowania Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, poszerzony został m.in. zakres dofinansowania udzielanego przez Agencję na usługi związane z utylizacją padłych zwierząt gospodarskich. W związku z tym ARiMR zaprasza wyspecjalizowane firmy, które chcą świadczyć od 1 marca takie usługi, do składania wniosków o przyznanie dofinansowania.

Wnioski można składać na dwa rodzaje pomocy. Pierwszy z nich dotyczy przyznania w 2015 r. wsparcia na dofinansowanie ponoszonych przez rolników kosztów zbioru, transportu i unieszkodliwiania padłych zwierząt gospodarskich. Chodzi tutaj o bydło, owce, kozy, świnie lub konie i taką pomoc ARiMR oferuje rolnikom od lat. Natomiast zupełnie nowym rodzajem wsparcia, będzie udzielana po raz pierwszy w 2015 r. pomocy na dofinansowanie ponoszonych przez rolników kosztów zbioru, transportu i unieszkodliwiania materiałów szczególnego ryzyka od owiec, kóz i cieląt poddanych ubojowi w gospodarstwie rolnym.

Formularze wniosków, instrukcje ich wypełnienia oraz terminy i miejsce składania znajdują się na stronach Agencji.

Od 1 stycznia 2015 roku usługi związane ze zbiorem, transportem i unieszkodliwianiem padłych zwierząt gospodarskich świadczy 12 firm, które na podstawie umów z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zajmowały się tym w 2014 roku. Są to: EKO - STOK Sp. z o.o.; Elkur Franciszek Kurowski Sp. J.; Energoutil Jan Laskowski; Jasta Sp. z o.o.; PP-H Hetman Sp. z o.o.; PPP Bacutil Sp. j.; Promarol - Plus Sp. z o.o.; Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Amba Sp. z o.o.; Saria Polska Sp. z o.o.; STRUGA S.A.; ZP-H Rakowscy sp. j.; ZR-P „FARMUTIL HS” S.A.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

28.05.2021 - 31.08.2021 pomoc dla pszczelarzy zobacz więcej

31.07.2021 - termin płatności składki KRUS za III kwartał

do 2.08.2021 - termin składania wniosków do ARiMR o "Wsparcie na zalesienie i tworzenie terenów zielonych"

21.06 - 19.08.2021 - termin składania wniosków o wsparcie finansowe na "Modernizacja gospodarstw rolnych"