Ubezpieczeni w KRUS dłużej będą dostawać zasiłek opiekuńczy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
01-02-2021,13:40 Aktualizacja: 01-02-2021,13:43
A A A

Do 14 lutego przysługuje zasiłek opiekuńczy dla ubezpieczonych w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rodziców lub opiekunów - poinformował w poniedziałek resort rolnictwa.

Świadczenie przysługuje w przypadku zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko, ubezpieczonym rolnikom i domownikom z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad nim do ukończenia 8 lat.

zaliczki na podatek dochodowy,  składki na ubezpieczenie zdrowotne, krus

KRUS pobierze zaliczki. Na jakich zasadach?

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - w związku z rozpoczęciem nowego roku podatkowego - poinformowała, że w 2021 r. zaliczki na podatek dochodowy i składki na ubezpieczenie zdrowotne będzie pobierała na takich samych zasadach. Co miesiąc...

Zasiłek przysługuje także w przypadku konieczności opieki nad dzieckiem legitymującym się orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności do ukończenia 18 lat albo dzieckiem z orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

"Zasiłek opiekuńczy będzie przysługiwać w przypadku, gdy placówki są nadal zamknięte ze względu na COVID-19 oraz w sytuacji, gdy placówka, która wznowiła naukę/opiekę stacjonarną zostanie zamknięta lub jej funkcjonowanie, mimo że jest otwarta zostanie ograniczone ze względu na nieprzewidziane zamknięcie klasy, oddziału, a więc w przypadku, gdy nie będzie możliwości zapewnienia opieki nad dziećmi lub osobami dorosłymi niepełnosprawnymi" - wyjaśniono w komunikacie.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj