Tysiące wniosków o pomoc komputerową wpływają do ARiMR

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Michał Boroń PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
28-12-2020,11:20 Aktualizacja: 28-12-2020,11:23
A A A

Do 23 grudnia do ARiMR wpłynęło 14,5 tys. wniosków o dofinansowanie kupna komputera dla dziecka w rodzinie rolniczej.

"Do 30 grudnia można składać wnioski o przyznanie pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego (laptopa) wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką. Wysokość pomocy wynosi 1500 zł na rodzinę - podała Agencja w komunikacie.

podatek dochodowy, rok podatkowy, renty i emerytury, krus

Nie chcesz żeby KRUS cię rozliczyła? Do końca roku złóż wniosek

Kończy się rok 2020 i Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przypomina, że - jak zwykle - w zdecydowanej większości rozliczy podatek dochodowy za emeryta/rencistę czy uprawnionego do rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego. Na wstępie...

Dotacja przysługuje rodzinie, w której: przynajmniej jeden rodzic lub opiekun prowadzi gospodarstwo rolne z przypisanym numerem identyfikacyjnym dotyczącym producentów rolnych; jest co najmniej dwoje dzieci w wieku do 18 lat, uczących się w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w roku szkolnym 2020/2021; dochód na jedną osobę nie przekracza 1,2 tys. zł na miesiąc.

Agencja zastrzegła, że z pomocy może skorzystać tylko taka rodzina, która w ciągu ostatnich 3 lat nie uzyskała dofinansowania lub zwrotu kosztów zakupu podobnego sprzętu ze środków publicznych lub od organizacji pozarządowych.

ARiMR dodała, że do wniosku o przyznanie pomocy należy dołączyć: kopie decyzji ustalających wymiar podatku rolnego na rok 2019 r.; kopie zeznań podatkowych za 2019 r.; kopię faktury potwierdzającej dokonanie zakupu sprzętu komputerowego - ale tylko w przypadku dokonania tego zakupu przed dniem złożenia wniosku lecz nie wcześniej niż od 10 grudnia 2020 r.

"Wsparcie można otrzymać jedynie na sprzęt komputerowy zakupiony w terminie od 10 grudnia 2020 r. do 31 marca 2021 r. Rodzic lub opiekun musi dostarczyć fakturę potwierdzającą dokonanie zakupu takiego sprzętu do 15 kwietnia 2021 r., do biura powiatowego Agencji, którego kierownik wydał decyzję o przyznaniu pomocy" - podsumowano.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj