Stypendia czekają na studentów ze wsi i małych miejscowości

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
17-08-2020,13:55 Aktualizacja: 17-08-2020,14:35
A A A

Ruszyła tegoroczna rekrutacja do Programu Stypendiów Pomostowych. Wsparcie w wysokości 500 złotych miesięcznie będzie wypłacane przez 10 miesięcy.

O pomoc mogą ubiegać się tegoroczni maturzyści ze wsi i małych miejscowości, osiągający dobre wyniki w nauce i pochodzący z niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną studia dzienne w akademickich uczelniach publicznych.

filtr powietrza wykorzystujący mieszaninę roślin, covid-19

Naukowcy opracowali maskę z roślin chroniącą przed wirusami

Naukowcy z SGGW opracowali filtr powietrza wykorzystujący mieszaninę kilku roślin, który skutecznie ochrania przed zarażeniem wirusami i może być wykorzystany jako osobista maseczka ochronna - poinformował PAP rzecznik SGGW Krzysztof Szwejk....

Poza tym osoby ubiegające się o stypendium powinni spełniać jeden z czterech warunków:

  • pochodzić z rodziny byłego pracownika PGR
  • być finalistami olimpiad przedmiotowych w szkole ponadgimnazjalnej
  • pochodzić z rodziny wielodzietnej
  • być wychowankami rodziny zastępczej, bądź państwowego domu dziecka, lub posiadać rekomendację lokalnej organizacji pozarządowej

Po pierwszym roku stypendyści, którzy osiągną dobre wyniki w nauce, mogą również korzystać ze wsparcia na II, III i IV rok studiów, stypendiów językowych, stypendiów na wyjazd na zagraniczną uczelnię, stypendiów doktoranckich.

Uczestnicy programu mogą ponadto brać udział w warsztatach, szkoleniach i konferencjach rozwijających ich kompetencje miękkie i umiejętności niezbędne do rozwijania późniejszej kariery zawodowej.

Rekrutacja do programu przebiega on-line na www.stypendia-pomostowe.pl. Aplikacja do składania wniosków otwarta będzie do 14 września do godz. 16.

- Dzięki programowi i partnerom finansującym stypendia w roku akademickim 2020/21 ponad 1000 studentów otrzyma stypendia oraz możliwość udziału w warsztatach i stażach, w tym około 600 osób na I rok studiów - mówi dr Zofia Sapijaszka, Prezes Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości, realizującej program.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement