Są pieniądze, będą inwestycje na wsi

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
04-11-2020,12:25 Aktualizacja: 04-11-2020,12:28
A A A

Rewitalizacja parków i miejsc służących integracji społecznej, budowa siłowni na świeżym powietrzu, ścieżek dydaktycznych, tras do nordic walkingu i alejek spacerowych - jest szansa, by w woj. kujawsko-pomorskim powstały kolejne miejsca rekreacji dla mieszkańców wsi i miasteczek.

Dofinansowanie na tego typu zadania (nawet 500 tys. zł) możliwe jest dzięki zarządzanym przez marszałkowską administrację środkom Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW). Nabór wniosków o wsparcie ruszy 23 listopada - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

sprzedaż ciągników rolniczych, sprzedaż przyczep rolniczych,  PIGMiUR, michał spaczyński

Koronawirus nie zahamował inwestycji. Rośnie sprzedaż ciągników i przyczep

Pandemia COVID-19 nie zahamowała inwestycji w sprzęt rolniczy. We wrześniu sprzedano 873 ciągniki - o 123 więcej niż przed rokiem. Rośnie też sprzedaż przyczep rolniczych. - Sprzedaż maszyn i urządzeń rolniczych w Polsce nie zmalała, obserwujemy...
- W Kujawsko-Pomorskiem od lat wspieramy działania mające na celu ożywienie ogólnodostępnej przestrzeni publicznej. Środki Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich to komplementarne wsparcie wobec funduszy, którymi dysponujemy w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego. Projekty, które beneficjenci realizują w oparciu o wsparcie, odmieniają oblicze naszych miasteczek i wsi. Są szansą szczególnie dla tych miejscowości, które nie posiadają jeszcze żadnej infrastruktury rekreacyjnej lub sportowej - mówi marszałek Piotr Całbecki.

O wsparcie przedsięwzięć z zakresu kształtowania przestrzeni publicznej mogą ubiegać się samorządy gmin wiejskich, a także gmin miejsko-wiejskich i miejskich liczących poniżej 5 tysięcy mieszkańców.

Pomoc można wykorzystać m.in. na budowę altan wypoczynkowych i małej architektury służącej rekreacji na świeżym powietrzu, tworzenie siłowni zewnętrznych, miejsc do gry w piłkę, minigolfa i ogólnodostępnych placów zabaw.

Wsparcie umożliwi również zagospodarowanie terenów zielonych, rewitalizację parków, tworzenie ścieżek dydaktycznych, alejek spacerowych oraz odnowienie placów wokół świetlic, domów kultury i miejsc służących integracji społecznej.

epidemia covid-19, asf w gospodarstwie, zobowiazania wobec arimr

Kiedy beneficjent PROW jest zwolniony z zobowiązań wobec ARiMR?

Czy zachorowanie przez rolnika na COVID-19 lub wystąpienia w gospodarstwie ASF można uznać jako siłę wyższą? Czy zwalnia to beneficjentów PROW z wieloletnich zobowiązań wobec ARiMR? W odpowiedzi na pismo rolniczego samorządu ministerstwo...

W puli PROW w nowym naborze jest 10,5 mln złotych. Maksymalna wartość wsparcia dla samorządu to pół miliona złotych. Pomoc przyznawana będzie w wysokości do 63,63 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.

Wnioski o dofinansowanie można składać od 23 listopada do 15 stycznia 2021 roku. Zobacz dokumenty do pobrania i informacja o naborze.

Do tej pory środki PROW przeznaczone na zadania z zakresu kształtowania przestrzeni publicznej na obszarach wiejskich i w niewielkich miastach naszego regionu umożliwiły realizację 18 tego typu projektów. Wsparcie pozwoliło m.in. na rewitalizację parku miejskiego w Dobrzyniu nad Wisłą (powiat lipnowski), montaż siłowni zewnętrznej w Choceniu (powiat włocławski), zagospodarowanie terenu przy świetlicy wiejskiej w Sitnie (powiat golubsko-dobrzyński) i utworzenie miasteczka rowerowego ze strefą rekreacyjną dla seniorów w Chełmży (powiat toruński).

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu