Rusza nabór wniosków na inwestycje w hodowlę świń i od spółek wodnych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
26-10-2019,14:00 Aktualizacja: 26-10-2019,14:21
A A A

Od 28 października (najbliższy poniedziałek) rusza nabór wniosków od rolników prowadzących chów świń oraz spółek wodnych na inwestycje chroniące przed m.in. zalaniem gospodarstw.

Chodzi o działanie "Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, których celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof".


zaliczki na poczet dopłat bezpośrednich, dopłaty bezpośrednie, zaliczki obszarowe, prow 2014-2020, arimr

Setki tysięcy rolników dostało już zaliczki

16 października Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła - po raz czwarty w historii obowiązującego systemu dopłat - wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpośrednich i pierwszy raz zaliczek na poczet płatności obszarowych...

Paweł Mucha, dyrektor biura prasowego ARiMR informuje, że o przyznanie pomocy mogą ubiegać się dwie grupy odbiorców. Pierwszą są rolnicy prowadzący chów lub hodowlę nie mniej niż 50 świń, którzy chcą w swoich gospodarstwach zrealizować inwestycje zapobiegające rozprzestrzenianiu się ASF.

Maksymalny limit wsparcia to 100 tys. zł. Pieniądze można przeznaczyć m.in. na budowę ogrodzeń chlewni, utworzenie lub zmodernizowanie zadaszonej niecki do dezynfekcji, zakup urządzeń do dezynfekcji, remont pomieszczeń w celu utrzymywania świń w odrębnych, zamkniętych pomieszczeniach.

Drugą grupę stanowią spółki wodne lub związki spółek wodnych, które zamierzają zaopatrzyć się w sprzęt do utrzymania urządzeń wodnych służących zabezpieczeniu gospodarstw przed zalaniem, podtopieniem lub nadmiernym uwilgoceniem spowodowanym przez powódź lub deszcz nawalny. W tym przypadku limit pomocy wynosi 1 mln zł.

Maksymalny poziom dofinansowania w obu przypadkach wynosi 80 proc. Nabór potrwa do 22 listopada.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

28.05.2021 - 31.08.2021 pomoc dla pszczelarzy zobacz więcej

31.07.2021 - termin płatności składki KRUS za III kwartał

do 2.08.2021 - termin składania wniosków do ARiMR o "Wsparcie na zalesienie i tworzenie terenów zielonych"

21.06 - 19.08.2021 - termin składania wniosków o wsparcie finansowe na "Modernizacja gospodarstw rolnych"