Rekompensaty dla hodowców z Podlasia. Można składać wnioski

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
13-06-2016,9:15 Aktualizacja: 13-06-2016,9:50
A A A

Rolnicy z terenów objętych "Programem bioasekuracji", którzy w 2016 roku zdecydują się na całkowite zaprzestanie chowu i hodowli trzody chlewnej mogą składać w biurach powiatowych ARiMR wnioski o przyznanie rekompensaty.

Agencja informuje na swojej stronie internetowej, że dokumenty przyjmowane będą do 15 września, a o rekompensaty za nieprzerwane nieutrzymywanie zwierząt z gatunku świnia (sus scrofa) objętych programem bioasekuracji mogą starać się rolnicy z województwa podlaskiego z powiatów:

trzoda chlewna, tuczniki, ceny, żywiec wieprzowy

Produkcja świń na świecie jest obecnie opłacalna

Producenci świń niemal na całym świecie zarabiają na każdym sprzedanym tuczniku. Największą dynamikę w branży widać w Chinach i Rosji. Hodowcy z Unii Europejskiej również zaczynają zarabiać coraz więcej. Tuczniki w Chinach generują...

  • augustowskiego: gmina Lipsk
  • białostockiego: gminy Czarna Białostocka, Gródek, Supraśl, Wasilków, Michałowo i Zabłudów
  • sokólskiego: gminy Dąbrowa Białostocka, Janów, Krynki, Kuźnica, Nowy Dwór, Sidra, Sokółka i Szudziałowo
  • hajnowskiego: gminy Białowieża, Czyże, Hajnówka, Narew i Narewka

Wsparcie możliwe jest dzięki wejściu w życie 26 maja rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 11 maja 2016 r., zmieniającego rozporządzenie w sprawie wprowadzenia "Programu bioasekuracji mającego na celu zapobieganie szerzeniu się afrykańskiego pomoru świń na lata 2015-2018" (Dz.U. z 2016 r., poz. 679).

Poleć
Udostępnij
Skomentuj