Przedsiębiorcy mają więcej czasu na złożenie wniosków

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
16-06-2015,9:20 Aktualizacja: 16-06-2015,11:05
A A A

Do 30 września, czyli o trzy miesiące, wydłużony został termin na złożenie wniosków o wypłatę pomocy w ramach działania "Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej" finansowanego z budżetu PROW 2007-2013.

Przedsiębiorcy z sektora rolno-spożywczego, którzy podpisali z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa umowy na dofinansowanie inwestycji z tego działania, musieli pierwotnie wykonać je, rozliczyć i złożyć dokumenty o płatność najpóźniej do 30 czerwca.

Teraz dzięki znowelizowaniu rozporządzenia ministra rolnictwa w sprawie warunków przyznawani pomocy z działania "Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej", wnioski o płatność będzie można składać do 30 września. Do 30 czerwca trzeba jednak złożyć w ARiMR prośbę o wydłużenie terminu.

Udogodnienie zostało wprowadzone, by umożliwić jak największej grupie przedsiębiorców otrzymanie dofinansowania na wykonane inwestycje ze wspomnianego działania. Często bowiem realizacja przedsięwzięć wymaga więcej czasu niż pierwotnie planowano, a to z kolei może prowadzić do nie dotrzymania terminu na złożenie wniosków. A wówczas agencja nie mogłaby wypłacić dofinansowania, co z kolei mogłoby postawić przedsiębiorców w trudnej sytuacji.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement