Projekt ws. podatku od marketów będzie szeroko konsultowany

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
04-02-2016,17:25 Aktualizacja: 04-02-2016,17:37
A A A

Premier Beata Szydło zapewniła w czwartek, że projekt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej będzie konsultowany bardzo szeroko.

Na briefingu zorganizowanym w czasie wizyty w Londynie premier Szydło została zapytana m.in. o kwestie związane z projektem dotyczącym wprowadzenia tzw. podatku od marketów; m.in. o to, czy będzie on dotyczył tylko hipermarketów, czy także innych mniejszych sieci handlowych w tym franczyzobiorców.

Podatek od hipermarketów, paweł szałamacha, ministerstwo finansów

Podatek od marketów. Będzie wyższa kwota wolna?

Kwota wolna zapisana w projekcie ustawy o podatku od marketów będzie podniesiona, a projekt ma we wtorek lub środę trafić do konsultacji międzyresortowych. W pierwotnej propozycji kwota wynosiła 1,5 mln zł miesięcznie. Jak podały...
Szefowa rządu przypomniała, że w siedzibie KPRM odbyły się konsultacje z przedstawicielami handlowców i związków zawodowych branży handlowej.

- Konsultacje będą prowadzone bardzo szeroko, wyczerpiemy wszystkie możliwości konsultacji - zapewniła premier.

Szydło podkreśliła, że zdaje sobie sprawę, iż projekt tej ustawy wzbudza w tej chwili dyskusje.

- I dobrze, bo tak to powinno być. Natomiast ona musi spełniać dwa cele: to musi być ustawa, która opodatkowuje te wielkie sieci handlowe, które dzisiaj nie dają szans konkurowania polskim firmom handlowym, no i oczywiście mamy wymiar finansowy wpływów do budżetu. Dla mnie istotniejsza jest szansa równej konkurencji dla polskich podmiotów handlowych - powiedziała szefowa rządu.

zakupy, sklepy, Społem, handel, podatki, Polska Grupa Supermarketów, PGS

Chcą chronić sklepy Społem i ograniczyć handel w niedzielę

Polska Grupa Supermarketów (PGS) zapowiada obronę najniższej skali podatkowej 0,01 proc. dla najmniejszych sklepów oraz 0,1 proc. dla sieci o obrotach do 240 mln zł. Celem jest ochrona największej polskiej sieci Społem, pod...
Przyznała, że jest problem franczyzy.

- On przede wszystkim dotyka sieci handlowej Społem. Zdajemy sobie z tego sprawę. W związku z tym w tej chwili szukamy rozwiązań, które by ten problem rozwiązały - powiedziała Szydło.

Rządowy projekt o podatku od sprzedaży detalicznej trafił we wtorek do uzgodnień międzyresortowych. Jego wprowadzenie ma w 2016 r. przynieść budżetowi 2 mld zł.

Podatek ten ma być jednym z dodatkowych źródeł dochodów, z których sfinansowany zostanie m.in. program 500+.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

17.10.2022 - rusza wypłata zaliczek na poczet płatności bezpośrednich

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt