Podatnicy pobili rekord e-deklaracji PIT

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
17-04-2015,8:20 Aktualizacja: 17-04-2015,10:15
A A A
5.197.461 deklaracji PIT złożyli już w tym roku podatnicy przez internet. Padł zatem ubiegłoroczny rekord - poinformowała Wiesława Dróżdż, rzeczniczka resortu finansów.
 
- Już teraz Polacy pobili zeszłoroczny rekord zeznań podatkowych PIT przesłanych przez internet. W 2014 r. sukcesem okazała się akcja "Przybij piątkę", w której doczekaliśmy się ponad 5 mln e-PIT-ów. Obecnie mamy ich już 5 mln 197 tys. 461, czyli kilka tysięcy więcej niż w całym ubiegłym roku, dlatego liczymy na "szczęśliwą siódemkę" - zaznaczyła Dróżdż w komunikacie przekazanym PAP.
 
Przypomniała, że na składanie PIT-ów mamy czas do 30 kwietnia, jednak doświadczenie wskazuje, że dużo osób odkłada rozliczenie na koniec tego miesiąca. Dróżdż zauważyła, że od 2008 r., kiedy po raz pierwszy można było się rozliczyć się przez internet, dokonał się ogromny postęp. 
 
Zarówno jeśli chodzi o liczbę przesyłanych zeznań podatkowych, coraz szerszy katalog formularzy do przesłania przez internet, jak i udogodnienia dla podatników wprowadzane przez Ministerstwo Finansów.
 
Dróżdż wskazała, że obok systemu e-Deklaracje od kilku lat przez cały okres rozliczeniowy (od 1 stycznia do 30 kwietnia) funkcjonuje specjalna strona internetowa SzybkiPit.pl, która zawiera informacje o rozliczaniu podatku dochodowego od osób fizycznych. 
 
W połowie marca uruchomiono na stronie Portalu Podatkowego wstępne zeznanie podatkowe (tzw. PFR) dla najpopularniejszego PIT-37.
 
Zdaniem rzeczniczki MF elektroniczne formularze to szybka i bezpieczna metoda rozliczenia się z urzędem skarbowym. Niemniej deklarację można także przesyłać np. pocztą, czy złożyć osobiście w urzędzie skarbowym. 
 
W najbliższy weekend deklaracje będzie można też wypełnić w niektórych galeriach handlowych. W godzinach 10-18 w centrach handlowych w największych miastach Polski eksperci fiskusa będą pełnili dyżury na specjalnych stanowiskach informacyjnych.
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

28.05.2021 - 31.08.2021 pomoc dla pszczelarzy zobacz więcej

21.06 - 19.08.2021 - termin składania wniosków o wsparcie finansowe na "Modernizacja gospodarstw rolnych"