Naboru wniosków o dopłaty do zbóż wciąż nie ma. DIR: Czasu jest coraz mniej, rolnicy się denerwują

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
22-05-2024,11:55 Aktualizacja: 22-05-2024,11:57
A A A

Wyznaczony w rozporządzeniu termin zakończenia przyjmowania wniosków o dopłaty do sprzedanego zboża zbliża się wielkimi krokami, tymczasem nabór wciąż nie został uruchomiony. Na alarm w tej sprawie bije Dolnośląska Izba Rolnicza.

„Rolnicy wciąż czekają na obiecane dopłaty do zbóż i mają coraz więcej obaw, że trudno będzie złożyć wniosek w terminie do 5 czerwca, jak zakłada rozporządzenie. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wciąż nie ogłosiła naboru, choć rozporządzenie w sprawie wsparcia zostało podpisane przez premiera 25 kwietnia, czy 3 tygodnie temu. Czasu jest więc coraz mniej. Rolnicy denerwują się, bo nie dość, że nie mają obiecanych pieniędzy, to nawet nie wiedzą, kiedy i ile dostaną” – czytamy w wystąpieniu dolnośląskiej izby z 21 maja.

Jej zarząd - w związku z powyższym - apeluje do Krajowej Rady Izb Rolniczych o podjęcie wszelkich niezbędnych działań w celu wydłużenia terminu składania wniosków o dopłaty do sprzedanych zbóż.

Ponadto izba ponowiła swój wcześniejszy postulat rozszerzenia listy roślin objętych dopłatami o grykę, owies i rzepak.

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY

do 12.06.2024 - termin rejestracji udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line: "Ekonomiczne uwarunkowania nawożenia w rolnictwie"

17.06.2024 - termin egzaminu dla osób ubiegających się o wpis do rejestru inspektorów rolnictwa ekologicznego

do 30.06.2024 - termin udzielania przez ARiMR kredytów płynnościowych dla producentów rolnych oraz kredytów skupowych

do 1.07.2024 - termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Termin wprowadzania zmian we wnioskach został wydłużony do 16 lipca.

do 30.09.2024 - składanie wniosków o dotację dla Kół Gospodyń Wiejskich