Młodzież ze wsi i miasteczek dostaje finansowe wsparcie na studiach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
23-01-2021,8:00 Aktualizacja: 22-01-2021,14:15
A A A

Ponad 1000 studentów (600 na pierwszy rok studiów) otrzymuje w bieżącym roku akademickim stypendia w Programie Stypendiów Pomostowych - informuje Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości.

To ogólnopolski program, dzięki któremu zdolna, niezamożna młodzież ze wsi i małych miejscowości otrzymuje  pomoc podczas nauki.


zaliczki na podatek dochodowy,  składki na ubezpieczenie zdrowotne, krus

KRUS pobierze zaliczki. Na jakich zasadach?

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - w związku z rozpoczęciem nowego roku podatkowego - poinformowała, że w 2021 r. zaliczki na podatek dochodowy i składki na ubezpieczenie zdrowotne będzie pobierała na takich samych zasadach. Co miesiąc...

- To ogromne wsparcie dla młodych i ambitnych osób, które chcą rozwijać się i kontynuować edukację na uczelniach wyższych w Polsce. To wsparcie nie tylko finansowe, ale też merytoryczne, społeczne i szkoleniowe - mówi Martyna Kieliszek, stypendystka z Politechniki Warszawskiej.

Stypendia otrzymują ambitni i zdolni maturzyści z dobrymi wynikami w nauce, którzy rozpoczynają I rok studiów dziennych w uczelniach publicznych i spełniają jeden z czterech warunków:

  • pochodzą z rodziny byłego pracownika PGR
  • są finalistami olimpiad przedmiotowych w szkole ponadgimnazjalnej
  • pochodzą z rodziny wielodzietnej
  • są wychowankami rodziny zastępczej bądź państwowego domu dziecka, lub mają rekomendację lokalnej organizacji pozarządowej

Stypendium na I rok studiów wynosi 5000 zł i jest wypłacane w 10 miesięcznych ratach po 500 zł. Po pierwszym roku osoby, które osiągną dobre wyniki w nauce, mogą korzystać ze stypendiów na II, III i IV rok studiów, językowych, na wyjazd na zagraniczną uczelnię oraz doktoranckich.

zasiłek opiekuńczy, pandemia koronawirusa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, krus

Zasiłek opiekuńczy dla ubezpieczonych w KRUS przedłużony

Do 31 stycznia ponownie przysługuje zasiłek opiekuńczy dla ubezpieczonego w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rodzica lub opiekuna. Ministerstwo rolnictwa podaje, że świadczenie należy się w przypadku zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka,...

Uczestnicy programu mogą również brać udział w warsztatach, szkoleniach i konferencjach rozwijających ich kompetencje i umiejętności niezbędne do rozwijania późniejszej kariery zawodowej.

- Nasi partnerzy to grono instytucji społecznie odpowiedzialnych, którym bliska jest idea wspierania rozwoju młodych, zdolnych ludzi. W skład koalicji wchodzą również niewielkie, lokalne organizacje pozarządowe, które biorą udział w finansowaniu stypendiów młodzieży z ich regionów - mówi dr Zofia Sapijaszka, Prezes Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości, realizującej program.

Dotychczas, w ramach programu, przyznano ponad 25 tysięcy różnych stypendiów - w tym więcej niż 17 tysięcy na pierwszy rok studiów.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement
WAŻNE TERMINY

25.05.2021-25.06.2021 dopłaty z tytułu zużytego materiału siewnego zobacz więcej

17.05 - 27.06.2021 dofinansowanie z PROW 2014-2020 do prywatnych lasów zobacz więcej

28.05.2021 - 30.06.2021 pomoc dla pszczelarzy zobacz więcej