Grupa Azoty obniża ceny nawozów. "Odpowiedź na sytuację rynkową"

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
19-03-2023,10:00 Aktualizacja: 18-03-2023,20:14
A A A

Grupa Azoty znacznie obniżyła ceny nawozów azotowych i wieloskładnikowych w autoryzowanej sieci dystrybucyjnej, dostosowując stawki produktów do bieżącej sytuacji rynkowej - poinformował chemiczny koncern.

„Największy polski producent realizuje swój najważniejszy cel, czyli dostarczanie polskim producentom rolnym nawozów najwyższej, sprawdzonej jakości, zapewniającej wielkość i powtarzalność produkcji” - podkreśla w komunikacie Grupa Azoty.

Decyzję o - jak zapewnia - znaczącej obniżce cen nawozów, firma określa jako odpowiedź na dynamicznie zmieniające się uwarunkowania rynkowe i dostosowanie cen produktów do bieżącej sytuacji na rynku surowcowym.

„Należy podkreślić, że to już trzecia obniżka na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W październiku ubiegłego roku obniżyliśmy ceny nawozów o ok. 1000 zł/t, z kolei od lutego br. cenniki zostały obniżone o ok. 20-30 proc.” – mówi cytowany w komunikacie Marcin Kowalczyk, wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A., prezes Zarządu Grupy Azoty Puławy.

Aktualna lista autoryzowanych dystrybutorów nawozów Grupy Azoty dostępna jest na stronie: https://grupaazoty.com/autoryzowani-dystrybutorzy.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

15.02.2023- 31.03.2023 - nabór wniosków o wsparcie inwestycji w zakresie wymiany słupów nośnych impregnowanych kreozotem na plantacjach chmielu

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej