Gminy dostaną miliony złotych z PROW

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Marcin Rynkiewicz PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
03-03-2020,10:40 Aktualizacja: 03-03-2020,10:44
A A A

Prawie 7 mln zł dofinansowania trafi do 15 lubuskich gmin na inwestycje związane z rozwojem bazy na potrzeby kultury. Pieniądze pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Zostały ogłoszone wyniki naboru wniosków na "Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne". Wpłynęło ich łącznie 31, na kwotę ponad 13,3 mln zł. 15 projektów uzyskało dofinansowanie, a dziewięć znalazło się na liście rezerwowej.

Marek Zagórski, cyfryzacja, gok, gminny ośrodek kultury

Cyfryzacja Gminnych Ośrodków Kultury potrwa do końca 2020 roku

Program cyfryzacji Gminnych Ośrodków Kultury, polegający m.in. na podłączeniu wszystkich ośrodków do szerokopasmowego internetu, powinien zakończyć się do końca przyszłego roku - powiedział w sobotę PAP minister cyfryzacji Marek...

Gminy najczęściej wnioskowały o dofinansowanie inwestycji związanych z budową lub przebudową świetlic wiejskich. Przyznane im dotacje na te cele wahają się od ponad 180 tys. zł do nawet 500 tys. zł.

- Zrobię wszystko, aby pozyskać dodatkowe środki na ten cel, bo jak widać, potrzeby mieszkańców znacznie przewyższają dostępny limit środków finansowych - powiedział Stanisław Tomczyszyn, wicemarszałek woj. lubuskiego.

Poinformował także o ogłoszeniu konkursu dla organizacji pozarządowych pn. "Lubuska Odnowa Wsi". To trzecia edycja konkursu ogłaszanego przez władze samorządowe regionu. Z dofinansowania mogą skorzystać stowarzyszenia, organizacje pozarządowe i fundacje.

Pieniądze mogą być przeznaczone na zadania związane z kulturą, turystyką, dziedzictwem lokalnym. Łączna pula środków w konkursie to 800 tys. zł.

- Konkurs potrwa do 20 marca. O dofinansowanie, którego maksymalna kwota wynosi 10 tys. zł, mogą się ubiegać stowarzyszenia, fundacje, zespoły ludowe, koła gospodyń wiejskich, kluby sportowe czy też OSP - Arkadiusz Dąbrowski, dyrektor Departamentu PROW Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze.

Dodał, że od tego roku, dostępny jest Generator eNGO, który pozwoli uniknąć błędów formalnych. Nowością jest także to, że w ramach "Lubuskiej Odnowy Wsi" można ubiegać się o dofinansowanie imprez plenerowych, festynów czy warsztatów.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

od 2.08.2021 - przyjmowanie wniosków o zwrot akcyzy za paliwo rolnicze

01.09.2021 - 30.09.2021 nabór wniosków o pomoc dla Kół Gospodyń Wiejskich zobacz więcej

do 15.09.2021 - termin płatności III raty podatku rolnego

do 15.09.2021 - nabór wniosków w ramach programu "Usuwanie foli rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej

do 30.09.2021 - ostatni dzień Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021