Dotacje do sprzedanych zbóż, kukurydzy i rzepaku. Nie dostałeś kasy? Złóż wniosek jeszcze raz

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
20-10-2023,19:35 Aktualizacja: 20-10-2023,19:40
A A A

Kto spełnił warunki w prowadzonym do 31 lipca naborze wniosków o wsparcie krajowe dla producentów zbóż i roślin oleistych, a nie dostał pomocy, może złożyć wniosek jeszcze raz. Termin upływa 31 października.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podkreśla, że chodzi o pomoc skierowaną do producentów kukurydzy, żyta, jęczmienia, owsa, pszenżyta, mieszanek zbożowych, rzepaku lub rzepiku, którzy ubiegali się o przyznanie wsparcia w ramach naboru prowadzonego między 1 czerwca a 31 lipca 2023 r., spełnili warunki, ale nie otrzymali dofinansowania.

Zostało 30 tys. rolników

„Tacy rolnicy muszą jeszcze raz złożyć wnioski, tym razem w formie papierowej, do 31 października 2023 r. Dokumenty przyjmują biura powiatowe ARiMR, można je składać bezpośrednio w placówkach, wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową, przekazywać za pośrednictwem platformy ePUAP lub usługi mObywatel na stronie gov.pl. Na razie wnioski o pomoc złożyło ponad 21 tys. rolników, a może ich być ok. 51 tys. Tyle bowiem osób otrzymało z ARiMR pisma o przedłużeniu terminu na wydanie decyzji w ramach naboru zakończonego w lipcu” – czytamy w komunikacie Agencji.

agencja, arimr, nabór, wnioski, dotacje, dofinansowanie, nawozy, nawozy naturalne, płyty, zbiorniki, maszyny

Dotacje na płyty, zbiorniki i maszyny do gromadzenia i aplikacji nawozów. Wkrótce rusza nabór

Od 25 października do 24 listopada będzie się można ubiegać o środki na „Inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych”. Jak podkreśla Agencja Restrukturyzacji i...

Przypomina ona w nim, że ogółem w ramach naboru dla producentów zbóż i roślin oleistych wnioski złożyło ok. 130 tys. rolników. Wypłaty były realizowane według kolejności złożenia dokumentów.

Budżet nie wystarczył

„Budżet wynosił ok. 800 mln zł i nie wystarczył dla wszystkich, którzy się o takie wsparcie ubiegali. W związku z tym wystąpiono o zgodę do Komisji Europejskiej na przeznaczenie na taką pomoc środków krajowych. Taka zgoda została udzielona. Zatem ci rolnicy, którzy nie otrzymali wsparcia, mogą się o nie ubiegać do 31 października 2023 r. W tym celu należy złożyć wniosek o przyznanie pomocy” – powtarza ARiMR.

Więcej informacji o tym wsparciu, w tym stawki oraz wzór wniosku można znaleźć tutaj.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu