Dłuższy termin składania wniosków o dotacje

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zl) | redakcja@agropolska.pl
17-08-2021,7:55 Aktualizacja: 17-08-2021,7:59
A A A

Do 20 września można składać wnioski o dotacje na modernizację gospodarstw rolnych - poinformowała  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Napisano w komunikacie, że okres przyjmowania wniosków w ramach "Modernizacji gospodarstw rolnych" z budżetu PROW 2014-2020 został wydłużony do 20 września 2021 r. To oznacza, że jeszcze przez ponad miesiąc rolnicy zainteresowani modernizowaniem gospodarstw mogą składać wnioski o przyznanie pomocy w ramach wszystkich obszarów poddziałania: rozwój produkcji prosiąt, mleka krowiego czy rozwój produkcji bydła mięsnego.

koła gospodyń wiejskich, wsparcie dla KGW, ministerstwo rolnictwa

Gospodynie dostaną dotację raz w roku. Ile?

Wysokość pomocy dla kół gospodyń wiejskich będzie zależała od liczby należących do nich osób i wyniesie od 5 do 7 tys. zł. Dotacja będzie przyznawana raz w roku - zakłada projekt rozporządzenia ministra rolnictwa. Dokument w sprawie...
Ponadto dotacje można otrzymać na inwestycje związane z racjonalizacją technologii produkcji, wprowadzeniem innowacji, zmianą profilu produkcji, zwiększeniem skali produkcji, poprawą jakości produkcji lub zwiększeniem wartości dodanej produktu a także na przedsięwzięcia związane z nawadnianiem w gospodarstwie.

Wnioski przyjmują oddziały regionalne i biura powiatowe Agencji właściwe ze względu na miejsce realizacji inwestycji. Można je składać osobiście, przez upoważnioną osobę, przesłać rejestrowaną przesyłką pocztową lub za pośrednictwem platformy ePUAP. Według aktualnego stanu w trwającym od 21 czerwca naborze zarejestrowano łącznie 1603 wnioski na kwotę blisko 300 mln zł. 

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

17.10.2022 - rusza wypłata zaliczek na poczet płatności bezpośrednich

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt