Będzie łatwiej o płatności związane ze zwierzętami

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
27-04-2015,9:55 Aktualizacja: 27-04-2015,10:41
A A A
Trwają prace dotyczące zmiany przepisów w zakresie spełniania warunków do otrzymania płatności do zwierząt. 
 
Ma to na celu złagodzenie obowiązującego prawa, zgodnie z którym, jeżeli zwierzę nie zostało zgłoszone do rejestru prowadzonego przez ARiMR lub nie zgłoszono go tam w obowiązującym terminie nie kwalifikowało się do płatności. 
 
Według nowych zasad płatności związane do zwierząt będą przysługiwały rolnikowi, jeżeli zgłosi je do rejestru najpóźniej w dniu złożenia wniosku o przyznanie płatności. 
 
Zdarza się, że gospodarze jedne zwierzęta sprzedają, a inne dokupują. W takiej sytuacji, żeby uzyskać dopłaty na nowo kupione zwierzę, trzeba zgłosić je do rejestru nie później niż w dniu poinformowania kierownika biura powiatowego agencji o zastąpieniu zwierzęcia zadeklarowanego we wniosku przez inne. 
 
Muszą być spełnione również inne warunki dotyczące wieku czy liczby zwierząt. Należy jednak pamiętać, że nieterminowe zgłoszenie zwierząt może powodować zmniejszenie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych PROW z tytułu nieprzestrzeganie wymogów wzajemnej zgodności w obszarze identyfikacji i rejestracji zwierząt.
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

15.10 - 31.12.2020 300 tys. zł na odtworzenie potencjału produkcji rolnej <-- zobacz więcej

31.12.2020 pomoc w związku z COVID-19 dla poszkodowanych przez suszę