ARiMR przedłuża kolejny nabór wniosków

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
20-03-2021,14:55 Aktualizacja: 20-03-2021,11:43
A A A

Do 29 marca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydłużyła termin składania wniosków o wsparcie na przeciwdziałanie ASF i powodziom.

Na finansowane z PROW 2014-2020 inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej do wykorzystania zostało blisko 200 mln zł.

Modernizacji gospodarstw rolnych, wsparcie dla rolnictwa, prow 2014-2020, arimr

Sporo wniosków na "Modernizację" wciąż do rozpatrzenia

Nabory wniosków o wsparcie w ramach "Modernizacji gospodarstw rolnych" zawsze budzą emocje wśród rolników z uwagi na możliwość zakupu nowych maszyn czy postawienia budynków inwentarskich. Jak wygląda to w...

Nabór skierowany jest do dwóch grup beneficjentów. Pierwszą są rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć gospodarstwa przed ASF. Mogą oni otrzymać zwrot do 80 proc. kosztów kwalifikowanych (maksymalnie 100 tys. zł) inwestycji zapobiegających rozprzestrzenianiu się ASF.

"W katalogu inwestycji znajdują się m.in. budowa (modernizacja) niecki dezynfekcyjnej, wyposażenie gospodarstwa w urządzenie do dezynfekcji, budowa ogrodzenia chlewni lub taka jej przebudowa, by trzoda była utrzymywana w odrębnych pomieszczeniach" - podała Agencja.

Drugą grupą są spółki wodne lub związki spółek wodnych, w których większość członków stanowią rolnicy posiadający grunty rolne. Tu można dostać zwrot do 80 proc. kosztów kwalifikowanych (maksymalnie 1 mln zł).

Pomoc udzielana jest na inwestycje w sprzęt zmechanizowany służący do utrzymania w dobrym stanie urządzeń melioracji wodnych wykorzystywanych do celów ochrony gospodarstw przed skutkami powodzi i podtopień.

"Pieniądze można więc wykorzystać na przykład na zakup koparek, ciągników, rębaków do drewna, kos spalinowych czy kosiarek samojezdnych" - podała Agencja.

Wnioski o przyznanie pomocy można składać osobiście lub przez upoważnioną osobę w oddziałach regionalnych lub biurach powiatowych ARiMR, poprzez platformę ePUAP lub przesłać rejestrowaną przesyłką pocztową nadaną w placówce Poczty Polskiej.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt