Zielone Agro Show odbędzie się w Ułężu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
17-05-2022,12:30 Aktualizacja: 17-05-2022,12:36
A A A

Rolnicy uprawiający rośliny zielonkowe oraz hodowcy bydła i producenci mleka spotkają się 21-22 maja w Ułężu. Po raz 5. w tej miejscowości oraz 19. w historii odbędzie się wystawa maszyn rolniczych Zielone Agro Show.

Ostatnia edycja wystawy odbyła się w 2019 roku. Z kolei w zeszłym na lotnisku w Ułężu miały miejsce pokazy koszenia i zbioru traw, ale w innej formule. Przede wszystkim odbywały się bez udziału publiczności. Efekt prac w postaci filmu, można obejrzeć na kanałach społecznościowych.

Zielone Agro Show w tym roku wraca w tradycyjnej formule wystawy. Bardzo ważnym punktem będą pokazy maszyn zielonkowych. Jak podkreślają organizatorzy, są to największe i najbardziej atrakcyjne pokazy koszenia i zbioru zielonki w Polsce. W 2019 roku wzięło w nich udział 56 zestawów maszyn.

ceny bydła rzeźnego, mięso wołowe, wołowina, spadek cen, zakup bydła rzeźnego

Niewielkie zmiany cen w skupie bydła

Ceny bydła rzeźnego w pierwszym tygodniu maja nieznacznie wzrosły. Największe podwyżki odnotowano w kategorii bydła w wieku 8-12 miesięcy, którego notowania zwiększyły się o ponad 3%.    Bydło rzeźne w dniach 2-8 maja, według...

Pokazy były wówczas podzielone na dwie części. W pierwszej przedpołudniowej prezentowano kosiarki, przetrząsacze oraz sieczkarnie i przyczepy zbierające. W drugiej popołudniowej uczestniczy zobaczyli w pracy prasy, prasoowijarki, owijarki i agregaty do pielęgnacji i podsiewu.

Tegoroczna organizacja pokazów będzie podobna. Odbędą się one zarówno w sobotę jak i w niedzielę, tak więc bez względu na to, którego dnia rolnicy przyjadą na wystawę, obejrzą pracę wszystkich maszyn.

Wystawa stała się istotnym wydarzeniem dla rolników w tej części kraju. Bardzo dobrze przyjęła się w regionie. Dwa lata temu wzięło w niej udział blisko 150 wystawców na obszarze 13 000 metrów kwadratowych powierzchni. Odwiedziło ją niemal 40 tys. zwiedzających.

Nowością na tegorocznej wystawie będzie prezentacja bydła mlecznego przygotowana wspólnie z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Zostanie ona wzbogacona o pokaz pielęgnacji jałówek, ocenę typu i budowy jałówki rasy PHF oraz badanie pasz.

Polanica Zdrój, konferencja, bydło mleczne, bydło mięsne, choroby bydła, mastitis, rozród krów, antybiotyki

Antybiotyki głównym tematem konferencji. Zapraszamy do udziału

Hodowcy i producenci bydła mlecznego oraz mięsnego, a także zootechnicy i lekarze weterynarii, wezmą udział w XXIV edycji konferencji w Polanicy Zdroju. "Nowe wyzwania w weterynarii - jeżeli nie antybiotyki to co?" To hasło przewodnie...

Organizatorzy już dziś zapraszają do udziału w wystawie. Swoją obecność zapowiedziały czołowe firmy z regionu i branży.

W Ułężu obecne będą m.in. APV, Agrimar, Danko, Korwex, KWS, Mleko System, Wokas, New Holland, Sipma, DeutzFahr, Unia Sp. z o.o., Fricke Maszyny Rolnicze, FortisTechnology, Metal-Plast, Techmlek, McHale, Wanicki, Agronom, FHU Kisiel i wiele innych.

Organizatorem wystawy jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Patronat honorowy nad imprezą objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Wystawa będzie czynna w godzinach 9-17. Wstęp na nią jest bezpłatny.

Więcej informacji organizacyjnych oraz na temat wystawy znajdziesz TUTAJ

Więcej informacji na temat hodowli bydła oraz produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło"  ZAPRENUMERUJ

Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals) 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

18.01.2023 – 31.01.2023 – nadzwyczajne wsparcie dla producentów trzody chlewnej

Do 31.01.2023 – wsparcie na działalność statutową Kół Gospodyń Wiejskich

Do 24.02.2023 - można ubiegać się o wsparcie na „Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej” z PROW2014_2020.

31.01.2023 – 1.03.2023 – nabór wniosków na „Modernizację gospodarstw rolnych”

15.02.2023- 31.03.2023 - nabór wniosków o wsparcie inwestycji w zakresie wymiany słupów nośnych impregnowanych kreozotem na plantacjach chmielu

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej