Zakłady mięsne zmienią właściciela. Jest zgoda UOKiK

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
03-12-2017,9:10 Aktualizacja: 03-12-2017,9:13
A A A

Najnowsze decyzje Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w zakresie koncentracji dotyczą przedsiębiorców zajmujących się m.in. budową statków i okrętów, nieruchomościami oraz produkcją i sprzedażą przetworów mięsnych.

Pierwsza z transakcji to przejęcie przez PGZ Stocznia Wojenna części mienia Stoczni Marynarki Wojennej w upadłości likwidacyjnej. Stocznia Marynarki Wojennej jest kontrolowana przez Agencję Rozwoju Przemysłu i buduje statki oraz okręty.

uokik, Ustawa o przewadze kontraktowej, branża mleczarska, skup mleka, rynek jabłek, Sudzucker Polska

Masło, jabłka, cukier i mleko pod lupą UOKiK. Ustawa przynosi efekty

UOKiK sprawdza, czy sieci handlowe sztucznie nie zawyżały cen masła. Największy w południowej Polsce producent cukru został wezwany do ujawnienia kontrahentów i umów z dostawcami. Kontrole trwają też na rynku skupu jabłek i mleka. -...
Druga decyzja dotyczy utworzenia wspólnego przedsiębiorcy przez PG Dutch oraz Marvipol Logistics. Przedsiębiorcy mają zbudować park magazynowo-logistycznego. PG Dutch należy do grupy kapitałowej Panattoni, która świadczy obsługę administracyjną oraz usługi deweloperskie związane z obiektami przemysłowymi, magazynowymi i biurowymi. Wynajmuje też powierzchnie magazynową w województwie mazowieckim, wielkopolskim oraz śląskim.

Marvipol zajmuje się inwestycjami na rynku nieruchomości mieszkaniowych i biurowych w Warszawie i Gdańsku. Spółka jest również importerem i dealerem samochodów marki Jaguar, Land Rover i  Aston Martin. Zarządza też nieruchomościami i wynajmuje powierzchnię magazynową w województwie śląskim.

gobarto, Zakłady Mięsny Silesia, mięso czerwone, mięso drobiowe

Gobarto kupiła Zakłady Mięsne Silesia

Gobarto S.A. 31 października podpisała ze spółką Cedrob S.A. umowę warunkową nabycia 100 proc. akcji w kapitale zakładowym Zakładów Mięsnych Silesia S.A., produkujących i sprzedających przetwory z mięsa czerwonego i drobiowego....
Ostatnia z opisanych koncentracji to nabycie przez Zakłady Mięsne Henryk Kania z Pszczyny części mienia Staropolskich Specjałów z Goczałkowic Zdroju. Spółki prowadzą działalność polegającą na produkcji mięsa oraz wędlin. Przejmowane mieni stanowi zakład przetwórstwa mięsnego, wraz z magazynami, suszarniami i liniami pakującymi.

Zgodnie z przepisami, transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli transakcja nie zostanie dokonana w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu