Weź udział w konkursie i pokaż swój sposób na sukces

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
28-08-2016,12:50 Aktualizacja: 28-08-2016,13:01
A A A

Centrum Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Brwinowie zaprasza do udziału w XVII edycji ogólnopolskiego konkursu "Sposób na Sukces" na najlepsze działania przedsiębiorcze i społeczne na obszarach wiejskich.

Do rywalizacji mogą być zgłaszane przedsięwzięcia zrealizowane zarówno przez osoby fizyczne, jak i prawne w 2015 roku i w pierwszym półroczu 2016 roku na obszarach wiejskich i w miastach do 20 tysięcy mieszkańców. Co ważne, chodzi o inicjatywy tworzące nowe miejsca pracy.

Konkurs Operator Opryskiwacza 2016, środki ochrony roślin, finał konkursu, Syngenta, Lewiczyn

Konkurs Operator Opryskiwacza 2016 rozstrzygnięty

11 lipca w Lewiczynie koło Grójca (woj. mazowieckie) firma Syngenta zorganizowała finał pierwszej edycji konkursu, który miał wyłonić najlepszego operatora opryskiwacza w Polsce. Celem zmagań było przede wszystkim upowszechnianie...
W tegorocznej edycji Rada Programowa konkursu przyzna nagrody w kategoriach: indywidualnej, rodzinnej, zespołowej oraz inicjatyw na rzez rozwoju społeczności lokalnych.

Kryteria podstawowe oceny zgłoszonych przedsięwzięć, to zgodnie z regulaminem: liczba zatrudnionych pracowników ogółem na dzień 30 czerwca br. (w tym w okresie od 1 stycznia 2015 r. do 30 czerwca br.) w wyniku realizacji przedsięwzięcia, stopień wykorzystania lokalnego potencjału, innowacyjność przedsięwzięcia oraz działalność na rzecz ochrony środowiska.

Zetor Major 80

Zetor Major nagrodą w konkursie KRUS

Rozpoczęła się 14 edycja corocznego konkursu na Bezpieczne Gospodarstwo Rolne na terenie Polski. Główny zwycięzca tradycyjnie otrzymuje ciągnik rolniczy. W tym roku rolnik, który najlepiej spełni kryteria konkursu, odbierze Zetora...
Wśród kryteriów dodatkowych można wymienić m.in.: pokoleniowość i tradycję rodzinną, okres funkcjonowania na rynku, zasięg terytorialny działalności oraz współpracę z lokalnymi podmiotami, w tym Lokalną Grupą Działania (LGD).

Dla przykładu, zeszłoroczni laureaci wykazywali się m.in. uruchomieniem usługowej tłoczni soków, utworzeniem Prywatnego Domu Całodobowej Opieki dla Osób Starszych, budową centrum logistycznego służącego do magazynowania, sortowania, przechowywania i pakowania pieczarek, a także adaptacją obiektu starej stodoły dla potrzeb świadczenia usług gastronomicznych i noclegowych.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 31 października. Dla zwycięzców przewidziano nagrody. Ze szczegółami można zapoznać się na stronie www.cdr.gov.pl.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj