VI Ogólnopolski Kongres Smart City w Warszawie

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
14-03-2016,15:30 Aktualizacja: 02-04-2016,13:19
A A A

Lepsze, wydajniejsze, nowoczesne, tańsze, skuteczniejsze i efektywne. Te wszystkie określenia można zastąpić jednym – smart. Firma SuccessPoint zaprasza 22 marca na VI edycję kongresu, podczas którego będzie można dowiedzieć się, jakie rozwiązania warto wdrożyć, by móc tak nazwać swoje miasto.

Idea zrównoważonego rozwoju dzięki rozwiązaniom smart zyskuje ogromną popularność – także polskie aglomeracje starają się podążać w tym kierunku. Mazowsze jest jednym z najlepiej rozwiniętych obszarów w Polsce, co nie oznacza jednak, że wprowadzanie nowych rozwiązań oraz korzystanie z nowoczesnych technologii staje się zbędne – wiele rozwiązań czeka jeszcze na wdrożenia w naszym kraju.

Miasta powinny być smart. Polska ma wiele do nadrobienia

Na jakich krajach powinniśmy się wzorować, a także jaki wpływ na rozwój polskich miast będą miały inteligentne technologie i rozwiązania infrastrukturalne? Między innymi na te pytania starano się odpowiedzieć podczas pierwszej odsłony...
Nowoczesne technologie pozwalają na ochronę środowiska poprzez mniej inwazyjne wykorzystywanie zasobów naturalnych, rozwój infrastruktury oraz wydajniejsze funkcjonowanie miasta, m.in. transportu czy energetyki.

Jakie korzyści dla społeczeństwa przynoszą rozwiązania smart? Dla administracji oznacza to lepszą organizację i planowanie, oszczędność pieniędzy oraz czasu.  Dla mieszkańców zaś –  poprawę jakości życia, większe włączenie się społeczeństwa w dokonywane zmiany i aktywny udział w życiu regionu.

Organizatorzy kongresu podkreślają, że tematyka smart city jest bardzo aktualna i istnieje potrzeba ciągłej dyskusji na temat wdrażania nowoczesnych rozwiązań oraz sytuacji zrównoważonego rozwoju w Polsce.

Warszawska edycja odbywa się pod patronatem honorowym prezydent Warszawy, marszałka województwa mazowieckiego, Ministerstwa Cyfryzacji, Krajowej Agencji Poszanowania Energii, Narodowej Agencji Poszanowania Energii oraz Ambasady Szwecji w Warszawie.

Wsparcia przy organizacji kongresu udzielili także: Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Stowarzyszenie Inżynierów Telekomunikacji, Instytut Kolejnictwa, Krajowa Izba Gospodarcza, Izba Przemysłowo-Handlowa Ziemi Radomskiej, Stowarzyszenie Polski Rynek Oprogramowania, Warszawska Izba Gospodarcza, Polska Sieć Energie Cites, Polskie Towarzystwo Fotowoltaiki, Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz Stowarzyszenie Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej.

III Ogólnopolski Kongres Smart - Inteligentne Miasta w Gdańsku

Jak oszczędzać energię i czy miasta z północy Polski wykorzystują nowe technologie do inteligentnego rozwoju transportu oraz infrastruktury, aby polepszyć jakość życia mieszkańców? Między innymi na te pytania będą starali się...
Podczas Kongresu odbędzie się debata otwierająca, podczas której zaproszeni goście będą dyskutować
o wdrażaniu rozwiązań smart w Polsce i za granicą.

Następnie odbędą się cztery panele dyskusyjne:

1. Inteligentne wykorzystanie energii
2. Nowe technologie
3. Transport ekologiczny
4. Infrastruktura

***

Firma SuccessPoint organizuje już VI edycję kongresu, skupiającego ekspertów z zakresu inteligentnych rozwiązań. Każda edycja to niepowtarzalna okazja do spotkania cenionych znawców tematu z władzami samorządów, chcącymi wdrożyć nowoczesne rozwiązania w swoich miastach.

Organizatorzy przypominają, że w 2015 roku kongres odwiedził pięć miast – Warszawę, Katowice, Gdańsk, Olsztyn oraz Kraków.  W 2016 roku organizatorzy również zaczynają od Warszawy, by potem przenieść się do Gdańska, następnie do Wrocławia, a ostatnie spotkanie odbędzie się w Krakowie. Więcej na stronie Smart City

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY

do 12.06.2024 - termin rejestracji udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line: "Ekonomiczne uwarunkowania nawożenia w rolnictwie"

17.06.2024 - termin egzaminu dla osób ubiegających się o wpis do rejestru inspektorów rolnictwa ekologicznego

do 30.06.2024 - termin udzielania przez ARiMR kredytów płynnościowych dla producentów rolnych oraz kredytów skupowych

do 1.07.2024 - termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Termin wprowadzania zmian we wnioskach został wydłużony do 16 lipca.

do 30.09.2024 - składanie wniosków o dotację dla Kół Gospodyń Wiejskich