UOKiK wydał zgody na cztery koncentracje

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
25-09-2017,13:10 Aktualizacja: 25-09-2017,13:24
A A A

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał cztery decyzje, w których zgodził się na koncentracje. Dotyczą one przedsiębiorców zajmujących się m.in. usługami finansowymi, telekomunikacją, nieruchomościami, produkcją i sprzedażą przetworów mięsnych - poinformował UOKiK w poniedziałkowym komunikacie.

Teraz przedsiębiorcy mają dwa lata na dokonanie transakcji.

Jak informuje UOKiK pierwsza z transakcji to utworzenie wspólnego przedsiębiorcy przez ING Bank Śląski i czeską spółkę Twisto Payments.

Tomasz Bogus, BGŻ BNP Paribas, bank, prezez zarządu, zmiana prezesa BGŻ BNP Paribas

Prezes zarządu BGŻ BNP Paribas odchodzi ze stanowiska

Tomasz Bogus, prezes zarządu Banku BGŻ BNP Paribas, który swoją funkcję pełni od września 2015 roku, zdecydował się odejść z firmy. Stanowisko prezesa będzie sprawować do 31 października br. - Wspólnie z pozostałymi członkami rady...
Podmiot o nazwie Twisto Polska będzie zajmował się w Polsce działalnością zbliżoną do Twisto Payments w Czechach.

Chodzi m.in. o udzielanie natychmiastowych kredytów konsumenckich, usługi portfela online oraz płatności internetowych.

Kolejna transakcja to przejęcie przez Orange Polska kontroli nad Multimedia Polska Energia. Orange Polska świadczy komórkowe i stacjonarne usługi telekomunikacyjne. Spółka jest również dostawcą energii elektrycznej. Multimedia Polska Energia prowadzi działalność w zakresie sprzedaży energii elektrycznej oraz gazu ziemnego do odbiorców końcowych.

Kolejna decyzja dotyczy nabycia przez Cedrob z Ujazdówka spółki Silesia z Katowic. Cedrob wraz ze spółkami zależnymi zajmują się produkcją i sprzedażą detaliczną oraz hurtową wędlin, mięsa drobiowego i wieprzowego. Prowadzą też produkcję paszy dla zwierząt gospodarskich, hodowlę trzody chlewnej i uprawę zbóż.

ubezpieczenie upraw, pieniądze, PZU, ubezpieczenie, ubezpieczenie z dopłatą

Ubezpiecz uprawy z rządową dotacją

25 września PZU rozpoczyna jesienną kampanię zawierania umów dotowanych ubezpieczeń upraw. Oferta  jest atrakcyjna dla producentów rolnych dzięki dopłatom do składek z budżetu państwa. Wyniosą one w tym roku aż 65 proc. dla...
Silesia produkuje i sprzedaje przetwory z mięsa czerwonego i drobiowego. Spółki zależne od Silesia będące również przedmiotem koncentracji prowadzą działalność w zakresie produkcji dań gotowych, suchej i mokrej karmy dla zwierząt, działalności transportowej oraz sprzedaży drobiu, mięsa i przetworów mięsnych.

Ostatnia z opisanych koncentracji to przejęcie przez Best kontroli nad Kredyt Inkaso. Uczestnicy transakcji są spółkami publicznymi notowanymi na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Przedsiębiorcy i ich spółki zależne działają na rynku obrotu i zarządzania wierzytelnościami, rynku usług prawnych i zarządzania nieruchomościami.

Zgodnie z przepisami, transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
WAŻNE TERMINY

15.03 - 17.05.2021 wnioski obszarowe w kampanii 2021 r. - zobacz więcej

29.03 - 16.05.2021 nabór wniosków - tworzenie lub rozwój krótkich łańcuchów dostaw lub rynków lokalnych -- zobacz więcej

31.03.2021- 29.05.2021 nabór wniosków - premie dla młodych rolników i restrukturyzacja małych gospodarstw - zobacz więcej

17.05 - 27.06.2021 dofinansowanie z PROW 2014-2020 do prywatnych lasów