Tetra Laval przekazuje 1,5 mln zł na walkę z COVID-19

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
04-05-2020,11:30 Aktualizacja: 04-05-2020,11:40
A A A

Grupa Tetra Laval przekazuje ponad 1,5 mln złotych 3 szpitalom w Polsce na walkę ze skutkami COVID-19.

"Globalna pandemia związana z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 postawiła przed każdym z nas nowe nieznane wcześniej wyzwania. Jesteśmy głęboko zaniepokojeni problemami wszystkich osób dotkniętych tą sytuacją" czytamy w komunikacie firmy DeLaval.

Grupa Tetra Laval, która składa się z firm Tetra Pak, Sidel oraz DeLaval, przekaże ponad 1,5 mln złotych dla 3 placówek w Polsce, które walczą ze skutkami COVID-19.

PFHBiPM, próbne doje, bydło mleczne, krowy mleczne, ocena wartości użytkowej, rasy bydła, COVID-19, koronawirus, OWUB

Ocena bydła mlecznego od 4 maja wraca do normy

Krowy mleczne ponownie będą oceniane. Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka od dnia 4 maja powraca do normalnego trybu pracy i świadczenia wszystkich usług dla rolników. PFHBiPM w połowie marca zawiesiła niemal...

Tetra Laval przeznaczy pieniądze dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. prof. dr Stanisława Popowskiego w Olsztynie, Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Każdy szpital otrzyma ponad 500 tys. złotych w celu wsparcia funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej i zminimalizowania konsekwencji wybuchu choroby COVID-19 w Polsce.

Pieniądze zostaną wykorzystane między innymi na doposażenie tych ośrodków w niezbędny sprzęt, środki ochrony indywidualnej oraz preparaty dezynfekcyjne.

Powyższa kwota stanowi część globalnej darowizny Grupy Tetra Laval w wysokości 10 mln euro na wsparcie globalnej pomocy humanitarnej w związku z pandemią COVID-19.

"Pozostajemy w pełni zaangażowani w zapewnienie stałego łańcucha dostaw żywności w Polsce, przy jednoczesnym utrzymaniu odpowiednich zasad gwarantujących zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników oraz wszystkich osób związanych z naszą działalnością" czytamy w komunikacie firmy.


 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

15.02.2023- 31.03.2023 - nabór wniosków o wsparcie inwestycji w zakresie wymiany słupów nośnych impregnowanych kreozotem na plantacjach chmielu

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej