Tauron wypowiada wojnę smogowi

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
26-01-2018,13:45 Aktualizacja: 26-01-2018,14:33
A A A

Spółka energetyczna Tauron zainaugurowała dolnośląską edycję nowego programu edukacyjno-ekologicznego "Oddychaj powietrzem". W ramach programu ruszyła kampania informacyjna dotycząca sposobów walki ze smogiem oraz zbieranie danych do badań na temat wiedzy mieszkańców o zanieczyszczeniu powietrza i bezpieczeństwie w sezonie grzewczym.

- Akcja jest bardzo ważna, bo problem smogu dotyka nas wszystkich. Zmiana tej trudnej do tolerowania sytuacji wymaga szerokiej aktywności wielu stron, w tym przede wszystkim obywateli. Pakiet inicjatyw podejmowanych przez Tauron, w tym propozycja nowych atrakcyjnych taryf nocnych dla tych, którzy z palenia niskiej jakości paliwami stałymi chcą przejść na ogrzewanie elektrycznością, ma wspierać zarówno obywateli, jak i dyskontować inicjatywy rządu mające na celu poprawę stanu powietrza w Polsce - mówi wiceminister energii Andrzej Piotrowski.

OZE, aukcja oze, Tauron, elektrownia wodna, Tauron Ekoenergia, aukcje OZE

Elektrownie wodne należące do Tauron Ekoenergia wygrały aukcję OZE

Wszystkie zgłoszone elektrownie wodne Tauron Ekoenergia wygrały aukcję OZE i uzyskały gwarantowaną cenę sprzedaży energii elektrycznej do końca pełnego okresu wsparcia. Grupa Tauron przygotowuje się do kolejnych aukcji i planuje zgłoszenie...
Podkreśla, że nowy program służy nie tylko edukacji, ale też podpowiada użyteczne rozwiązania

Warto podkreślić, że w nowelizacji przepisów nie chodziło o obniżkę cen dla tych, którzy już korzystają z ogrzewania elektrycznego, lecz o wprowadzenie nowej taryfy antysmogowej dla tych, którym dotychczasowe rozwiązania nie odpowiadały.

- Mamy więc kolejne, skuteczne narzędzie do walki z niską emisją i smogiem. Redukcja smogu wpłynie korzystnie na stan zdrowia Polaków -  podkreśla wiceminister.  - Warto ocieplić budynek i z rozwagą dobierać systemy grzewcze, ponieważ do taryfy antysmogowej konieczna jest akumulacja ciepła przez 16 godzin - dodaje.

25 stycznia Tauron zaprosił mieszkańców Dolnego Śląska na wrocławski Plac Solny. Wydarzenie było pierwszym na Dolnym Śląsku piknikiem ekologicznym promującym program "Oddychaj powietrzem".

Tauron dystrybucja, linia elektroenergetyczna, stacja elektroenergetyczna

Tauron zbuduje tysiące kilometrów nowych linii

Budowę 5 tys. km linii elektroenergetycznych różnych napięć oraz 1,5 tys. stacji elektroenergetycznych, a także modernizację ponad 16 tys. km linii i ok. 3,5 tys. stacji planuje w latach 2016-2019 spółka Tauron Dystrybucja. Magdalena...
- Nasz program jest zintegrowany i ma na celu poprawę jakości powietrza na terenie dystrybucyjnym Taurona, którego istotną część stanowi województwo dolnośląskie. Ten kompleksowy projekt wpisuje się w rządową Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju i jest ukierunkowany zarówno na edukację, jak i wsparcie technologiczne. Dzisiaj jako pierwsi przedstawiamy naszą ofertę produktową, która pokazuje jak walczyć ze smogiem. To konkretne rozwiązania dedykowane mieszkańcom i partnerom samorządowym - zaznacza Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia.

Głównym zadaniem tej edycji programu jest edukacja mieszkańców Dolnego Śląska w zakresie przyczyn i skutków zjawiska niskiej emisji - przede wszystkim w kontekście różnych metod ogrzewania.

- Wszystkim nam zależy na skutecznej walce ze smogiem, dlatego takie inicjatywy jak projekt Taurona są niezwykle ważne. Musimy edukować społeczeństwo, ale też promować nowoczesne rozwiązania, które są przyjazne środowisku. Wszyscy musimy zadbać o Dolny Śląsk i wszyscy musimy sobie uświadomić, jak wiele od nas zależy. Nowoczesne, ekologiczne technologie i bezpieczne surowce wykorzystywane do ogrzewania mieszkań czy domów to nasz obowiązek. Walka z niską emisją dzięki takim akcjom będzie skuteczniejsza - podkreśla wojewoda dolnosląski Paweł Hereniak.

instalacja fotowoltaiczna, magazyn energii, opolnica, elektrownia hybrydowa, tauron, politechnika wrocławska

Tauron buduje elektrownię hybrydową

Spółka Tauron przygotowuje się do pionierskiej w Polsce inwestycji. Na początek, do końca tego roku zbuduje instalację fotowoltaiczną i magazyn energii. Projekt przewiduje m.in. budowę instalacji fotowoltaicznej o mocy 100 kW z...
Istotnym elementem akcji jest portal internetowy oddychajpowietrzem.pl, który jest platformą wiedzy na temat skutków smogu i metod walki z nim.

Przyczyną smogu w Polsce w 80 procentach jest tzw. niska emisja, czyli spaliny pochodzące z kotłów i pieców na paliwa stałe w gospodarstwach domowych. Sytuację pogarsza spalanie śmieci i złej jakości węgla w urządzeniach, które nie spełniają żadnych norm emisji spalin. Najlepszym sposobem wyeliminowania problemu smogu jest wymiana ogrzewania na takie, które najmniej wpływa na środowisko.

Dbając o czyste powietrze, Tauron prowadzi kampanie edukacyjne oraz oferuje kompleksowe rozwiązania, których celem jest wsparcie ogólnopolskich działań na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego.

Jednym z nich jest oferta antysmogowa, która zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Energii przeznaczona jest dla klientów decydujących się na wykorzystanie energii elektrycznej dla potrzeb ogrzewania gospodarstw domowych oraz ładowania samochodów elektrycznych.

Oferta już wkrótce zostanie przedstawiona klientom.

Tauron Polska Energia S.A., KIC InnoEnergy, Janusz Tchórz

Tauron chce metanizować CO2, aby przechowywać energię z OZE

Przekształcanie dwutlenku węgla, który powstaje przy spalaniu paliw w instalacjach przemysłowych, na gaz syntezowy (SNG) - metan - zakłada projekt badawczo-wdrożeniowy realizowany przez konsorcjum ze spółką Tauron Wytwarzanie na...
Dla osób, które wymieniają ogrzewanie, Tauron ma nie tylko atrakcyjne ceny prądu, ale również innych nośników energii: gazu i ekogroszku. Bogata oferta spółki obejmuje też elektryczne  urządzenia grzewcze - pompy ciepła czy klimatyzatory z funkcją grzania oraz kotły gazowe i na ekogroszek, które są dostępne wraz z bezpłatną usługą doradztwa oraz montażem
i serwisem urządzeń.

Najnowszą inicjatywą Taurona związaną z walką o czyste powietrze są tzw. pakiety grzewcze. Ich atrakcyjność opierać się będzie na połączeniu trzech elementów, które generują konkretne korzyści dla klienta.

  • Po pierwsze, Tauron umożliwia zakupu kotłów gazowych, kotłów na ekogroszek oraz szeregu elektrycznych urządzeń grzewczych zawsze po rynkowych cenach i wykonanych w sprawdzonej technologii;
  • Po drugie, klient ma możliwość uzyskania preferencyjnego kredytu 0 proc. na sfinansowanie inwestycji w banku, z którym współpracuje Tauron;
  • Po trzecie, Tauron daje klientowi dedykowaną do konkretnych technologii cenę gazu, prądu czy ekogroszku.

Oferta przedstawiona zostanie pod koniec pierwszego kwartału br.

Pakiety grzewcze Taaurona to rozwiązanie, które nie tylko zachęci do zlikwidowania starych pieców, ale też ułatwi przeprowadzenie inwestycji oraz zagwarantuje atrakcyjne warunki eksploatacji nowego, ekologicznego ogrzewania. Oferta ta jest kolejnym elementem długoterminowej strategii rozwoju produktów i usług Grupy Tauron, w tym takich, które wpisują się w program walki ze smogiem.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

Do 24.02.2023 - można ubiegać się o wsparcie na „Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej” z PROW2014_2020.

31.01.2023 – 1.03.2023 – nabór wniosków na „Modernizację gospodarstw rolnych”

15.02.2023- 31.03.2023 - nabór wniosków o wsparcie inwestycji w zakresie wymiany słupów nośnych impregnowanych kreozotem na plantacjach chmielu

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej