Südzucker otrzymał certyfikat zrównoważonej uprawy buraków

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
25-11-2016,12:15 Aktualizacja: 25-11-2016,12:53
A A A

Grupa Südzucker wraz z plantatorami buraków cukrowych w Niemczech, Francji i Polsce uzyskała certyfikat REDcert2 potwierdzający, że prowadzone przez nich uprawy zgodne są z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Ponad 34.000 plantatorów buraków cukrowych oraz Südzucker udokumentowało, że ich działania są zgodne z restrykcyjnymi normami środowiskowymi i społecznymi związanymi z uprawą i przetwarzaniem surowca.

buraki cukrowe, plantacja

Südzucker Polska: lista odmian buraków cukrowych rekomendowanych w 2017 r.

Komisja Porozumiewawcza przy Südzucker Polska przyjęła listę, na której znalazło się 21 odmian buraków cukrowych pochodzących z 8 firm hodowlanych. Wszystkie odmiany z listy charakteryzują się pojedynczą, podwójną a jedna...

Plantatorzy skoncentrowani są na optymalizacji ochrony roślin i zapewnieniu odpowiedniego nawożenia. Dodatkowo podejmują działania w celu zwiększenia żyzności gleby oraz zróżnicowania biologicznego.

Firma Südzucker, która ma długą tradycję prowadzenia działalności w sposób zrównoważony, współpracowała z plantatorami nad opracowaniem i wdrożeniem systemu dokumentacji, za którego pomocą klienci mogą wykazać ciągłość zrównoważonego rozwoju wzdłuż całego łańcucha dostaw.

- Jesteśmy dumni, że wraz z naszymi partnerami potwierdziliśmy zrównoważony rozwój produkcji buraków cukrowych. Fakt, że Grupa Südzucker skutecznie wykazała zgodność wymogów certyfikacji z REDcert2 oraz SAI był możliwy przede wszystkim dzięki opartej na wzajemnym zaufaniu współpracy - uważa dr Thomas Kirchberg, Członek Zarządu Südzucker AG.

- Certyfikat potwierdza, że nasze programy zrównoważonego rozwoju idą w dobrym kierunku. Będziemy podążać tą drogą wraz z plantatorami, ponieważ jesteśmy przekonani, że w ten sposób odpowiadamy na potrzeby rynku - dodał.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu