Rolnictwo przyszłości. Bayer udostępnił aplikację xarvio Field Manager

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
06-03-2018,9:45 Aktualizacja: 06-03-2018,13:52
A A A

Firma Bayer wprowadziła na rynek aplikację xarvio Field Manager w pięciu krajach - Niemczech, Francji, Austrii, Polsce i na Ukrainie - dla pszenicy, jęczmienia, rzepaku oraz ziemniaka.

To nowe cyfrowe rozwiązanie, pomagające rolnikom w zaawansowanej ochronie upraw oraz przewidywaniu wystąpienia zagrożeń ze strony agrofagów na ich polach.

Nowe narzędzie pomoże w utrzymaniu dobrego stanu upraw, udzielając wskazówek dotyczących terminów i właściwego dawkowania środków ochrony roślin.

Delaro 325 SC

Delaro® 325 EC i Variano®Xpro 190 EC – innowacyjne fungicydy zbożowe firmy Bayer w jednym programie

Zmiany w technologii uprawy zbóż, uproszczone systemy uprawy, podatne odmian, do tego zmiany w warunkach klimatycznych, przyczyniają się do zmian w presji ze strony patogenów zbóż. Dlatego dla zapewnienia skutecznej ochrony...
Wesprze rolników w radzeniu sobie z niektórymi spośród najbardziej niszczycielskich chorób zbóż, takich jak septorioza paskowana i brunatna plamistość liści. Ich zwalczanie pociąga za sobą wysokie koszty, a choroby te mogą doprowadzić do istotnej utraty plonów, jeśli nie są monitorowane i nie zostaną odpowiednio wcześnie wykryte.

- xarvio Field Manager umożliwia rolnikom bardziej proaktywne podejście do zarządzania uprawami, aby stale wyprzedzać o krok szkodniki i choroby - mówi Andree-Georg Girg, dyrektor w Bayer Digital Farming.

- Ponieważ aplikacja Field Manager jest dostępna również w wersji na smartfony, rolnicy w każdej chwili mają dostęp do bieżących informacji na temat stanu pól i otrzymują powiadomienia o zbliżaniu się odpowiedniego terminu dla zapewnienia ochrony ich uprawom - jedynie na tych polach, na których jest to konieczne, i w odpowiedniej dawce - dodaje.

- Aplikacja Field Manager na smartfony dzięki wszystkim swoim funkcjom - pomoże rolnikom zwiększyć wydajność pracy, oszczędzić pieniądze i czas - zaznacza Andree-Georg Girg.

Bayer, konferencja Bayer, Nagroda AgroBioTop, Warszawa,  Beata Hasiów-Jaroszewska

Nagroda AgroBioTop przyznana

Na spotkaniu z dziennikarzami 5 grudnia w Warszawie, firma Bayer przedstawiła laureatkę, po raz pierwszy przyznawanej nagrody, AgroBioTop. Została nią dr hab. Beata Hasiów-Jaroszewska z Instytutu Ochrony Roślin-PIB w Poznaniu. AgroBioTop to...
xarvio Field Manager to internetowy system wspierający w podejmowaniu decyzji. Oferuje trzy podstawowe funkcje, niezbędne do proaktywnego, skutecznego i ukierunkowanego stosowania środków ochrony roślin.

Funkcja "Terminarz zabiegów" ustala właściwy moment zastosowania środka ochrony roślin, powiadamiając rolników o zagrożeniach z odpowiednim wyprzedzeniem, aby ograniczyć ryzyko rozwoju chorób i szkodników. Przetwarza wszystkie dostępne dane z pola i wykorzystuje sprawdzone moduły do ścisłego monitorowania zagrożeń określonymi agrofagami.

Funkcja "Status" umożliwia rolnikom sprawdzanie stanu ich pól w dowolnym momencie. Na ekranie smartfona wyświetlane są wszystkie przydatne informacje "w pigułce" - zagrożenie chorobami i atakiem szkodników, fazy wzrostu, szczegółowe dane o bieżącej i prognozowanej pogodzie.

Aplikacja wysyła również przypomnienia o konieczności podjęcia działań w odpowiednim momencie i miejscu.

Funkcja "Opryskiwania strefowego" (w Polsce będzie dostępna w 2019 r.) precyzyjnie ustala właściwą dawkę dla określonych części pola. Często uaktualniane obrazy satelitarne są przetwarzane w celu określenia stref wegetacyjnych na polu, a dla każdej strefy wyliczana jest optymalna dawka produktu.

Bayer Crop Science, bayer, monsanto, Liam Condon, uprawy gmo, glifosat

Bayer przejmuje Monsanto. Nie będzie nowych upraw GMO w Europie

Finalizacja przejęcia przez Bayer koncernu Monsanto jest przewidziana na początek 2018 r. Bayer nie będzie wprowadzał do Europy nowych upraw GMO - poinformował na konferencji w Monheim Liam Condon, prezes Bayer Crop Science. Bayer ma wyłożyć na tą...
Zalecenia są automatycznie nanoszone na mapy zmiennego dawkowania oprysków, które można pobrać do pamięci USB. Mapy są kompatybilne ze wszystkimi  terminalami najczęściej stosowanych opryskiwaczy.

- xarvio Field Manager to wartościowy system wsparcia w podejmowaniu decyzji, przeznaczony dla rolników. Dostarcza dostosowanych do danego pola wskazówek dotyczących terminów i dawkowania środków ochrony roślin. Zapewniając prognozy warunków pogodowych mających wpływ na opryskiwanie oraz informacje o rozwoju chorób i szkodników na polu, pomaga ponadto zmniejszyć element niepewności w procesie podejmowania decyzji - podkreśla Beate Wolter, odpowiedzialna za produkt Field Manager.

W poprzednim roku aplikację Field Manager przetestowało ponad 500 rolników z całego świata i wyniki były niezwykle przekonujące.

Bardziej ukierunkowane zastosowanie dzięki mapom zmiennego dawkowania produktów oraz optymalizacja strategii ochrony roślin umożliwiły rolnikom skuteczniejsze zwalczanie szkodników i chorób, co przełożyło się na wzrost rentowności o 65 zł na hektar.

pszczoły, pszczelarstwo, neonikotynoidy, pestycydy, drony, populacja pszczół, japonia

Drony wielkości owadów zapylają już rośliny

Za pomocą dronów o rozmiarach owadów naukowcom japońskim udało się zapylić lilie. Informacje na ten temat opublikowano na łamach pisma "Chem". Japońscy naukowcy skonstruowali drony o rozmiarach owadów, za pomocą...

Prosta instalacja

Rolnicy w łatwy sposób mogą korzystać z xarvio Field Manager na swoim komputerze i smartfonie. Wystarczą tylko trzy proste kroki do uruchomienia aplikacji:

1. Rejestracja na komputerze na stronie https://www.xarvio.com
2. Uzupełnienie informacji o gospodarstwie i polach w wersji komputerowej  
3. Pobranie aplikacji mobilnej i zalogowanie się używając loginu FIELD MANAGER. Informacje będą automatycznie zsynchronizowanie z kontem internetowym.

W najbliższych latach należy się spodziewać rozszerzenia aplikacji Field Manager o inne funkcjonalności, uprawy i kraje.

Choroby i szkodniki analizowane w modelach ryzyka xarvio Field Manager:

Uprawa

 

Choroby i szkodniki

 

Pszenica ozima: łamliwość podstawy źdźbła, mączniak prawdziwy, rdza żółta, rdza brunatna, Septorioza
paskowana liści, Septorioza plew, Brunatna plamistość liści (DTR) i
Fuzarioza kłosa
Jęczmień ozimy: plamistość siatkowa, pasiastość liści, Ramularia, mączniak prawdziwy i
rdza jęczmienia
Ziemniaki: zaraza ziemniaka
Rzepak: słodyszek rzepakowy, chowacz brukwiaczek, chowacz podobnik, chowacz czterozębny,
pryszczarek kapustnik

 

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY

do 12.06.2024 - termin rejestracji udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line: "Ekonomiczne uwarunkowania nawożenia w rolnictwie"

17.06.2024 - termin egzaminu dla osób ubiegających się o wpis do rejestru inspektorów rolnictwa ekologicznego

do 30.06.2024 - termin udzielania przez ARiMR kredytów płynnościowych dla producentów rolnych oraz kredytów skupowych

do 1.07.2024 - termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Termin wprowadzania zmian we wnioskach został wydłużony do 16 lipca.

do 30.09.2024 - składanie wniosków o dotację dla Kół Gospodyń Wiejskich