Rolnictwo i leśnictwo ponownie najlepsze na SGGW

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: dr hab. inż. Arkadiusz Artyszak | artyszak@apra.pl
01-07-2021,7:15 Aktualizacja: 01-07-2021,7:11
A A A

W 22. Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zajęła pierwsze miejsce w 3 kierunkach, w tym nauki rolnicze i leśne.

Tegoroczny ranking studiów obejmuje 71 głównych kierunków. Na SGGW kierunek Rolnictwo prowadzony jest obecnie na Wydziale Rolnictwa i Ekologii (do niedawna Wydziale Rolnictwa i Biologii).

Ranking Perspektyw przygotowywany jest przez Fundację Edukacyjną Perspektywy od roku 2000.  To najdokładniejsze zestawienie wyższych uczelni w Polsce. W jego kapitule zasiadają wybitni przedstawiciele środowiska akademickiego, nauki i biznesu. 

Ranking szczególnym uznaniem cieszy się wśród maturzystów. Jest także doceniany w świecie nauki. Ranking uwzględnia blisko 30 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał naukowy, efektywność naukowa, potencjał dydaktyczny, innowacyjność i umiędzynarodowienie.

SGGW w rankingu uczelni przyrodniczych zajęła drugie miejsce, a wśród uczelni akademickich trzydzieste.

  • Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz
Poleć
Udostępnij
Skomentuj