Rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie doceniony we Lwowie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
09-12-2015,15:45 Aktualizacja: 09-12-2015,15:50
A A A

Prof. dr hab. inż. Włodzimierz Sady został doktorem honoris causa Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Rolniczego.

Uroczystość nadania tytułu odbyła się zgodnie z ceremoniałem akademickim obowiązującym we Lwowie i miała bardzo uroczysty przebieg.

Jak informuje krakowska uczelnia, rektor lwowskiego uniwersytetu prof. Wołodymyr Snitynskyj podczas uroczystości podkreślił, że tytuł ten nadawany jest rektorowi zaprzyjaźnionej szkoły wyższej.

Tytuł doktora honoris causa SGGW dla prof. Tomasza Boreckiego

Senat Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie nadał prof. dr. hab. Tomaszowi Boreckiemu tytuł doktora honoris causa. Uroczystość wręczenia dyplomu odbyła się w piątek w Auli Kryształowej. Prof. dr hab. Tomasz Borecki jest wybitnym...
- Uczelni, z którą lwowski ośrodek naukowy jest bardzo mocno związany. Relacje te sięgają XIX wieku, gdy to w Dublanach (wówczas pod Lwowem) powstała średnia szkoła rolnicza, przekształcona następnie w akademię - przypomniał.

Po 1953 r., czyli po utworzeniu Wyższej Szkoły Rolniczej w Krakowie (dzisiejszego Uniwersytetu Rolniczego), kontynuowana była wymiana kadry naukowej, zacieśniona w latach 70. XX wieku.

W uroczystości uczestniczyli członkowie senatu Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Rolniczego, kolegium rektorskie oraz kolegium dziekańskie, wraz z przedstawicielami administracji centralnej Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, rodzina i zaproszeni goście.

Po wygłoszonej laudacji oraz zaprezentowaniu dorobku naukowego rektor Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Rolniczego dokonał uroczystego aktu promocji doktorskiej.

Senat SGGW nadał tytuł doktora honoris causa dwóm profesorom

26 listopada w Auli Kryształowej SGGW odbyła się uroczystość nadania tytułów doktora honoris causa dwóm wybitnym uczonym w dziedzinie ekonomii rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich, profesorowi Andrzejowi Czyżewskiemu oraz...
Następnie głos zabrał nominat, który zaznaczył, że z wielką radością, ale i pokorą przyjął wiadomość o tym wielkim wyróżnieniu. Dodał, że nominację tę odebrał również, jako wyraz uznania wobec całej społeczności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, którą jako rektor reprezentuje.

Podziękował także wszystkim osobom, zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości i życzył całej społeczności Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Rolniczego wszelkiej pomyślności oraz dalszych sukcesów.

Zgodnie z akademicką tradycją nominat wygłosił również wykład zatytułowany "Początki nauczania rolniczego na ziemiach polskich", w którym przybliżył zebranym nie tylko historię rozwoju nauk rolniczych, ale również sylwetki osób, których wizja i determinacja zaowocowały rozwojem nauk rolniczych.

Dopełnienie uroczystości stanowił uroczysty bankiet.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement