Rekordowy skup mleka. Wyniki Mlekpolu robią wrażenie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
20-12-2017,11:10 Aktualizacja: 20-12-2017,11:10
A A A

Ponad 1 miliard 700 milionów litrów mleka skupiła od początku roku Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol. To kolejna magiczna granica w zakresie skupu i przerobu mleka, którą przekroczyła firma z Grajewa.

- Jeszcze kilka lat temu nikt nie śmiał przypuszczać, że tak wielki potencjał produkcyjny tkwi w gospodarstwach naszych producentów mleka. W 2016 roku z jednego gospodarstwa skupowaliśmy średnio 149 000 litrów mleka rocznie,  w tym roku jest to 174 000 litrów - mówi Kazimierz Czernewski, dyrektor wydziału skupu SM Mlekpol.

Mlekpol, Mrągowo, inwestycje, fabryka proszków mlecznych

Nowoczesna inwestycja Mlekpolu już na półmetku

Rok po wmurowaniu kamienia węgielnego, najnowocześniejsza w Polsce fabryka proszków mlecznych wchodzi w finalne etapy realizacji. - Zachowujemy dynamikę prac. Zgodnie z harmonogramem, w październiku rozpoczęliśmy montaż urządzeń...
W połowie grudnia 2017 r. spółdzielnia  przekroczyła rekordową ilość 1 miliarda 700 milionów litrów mleka skupionego i przerobionego w ciągu 12 miesięcy. Rok zamknie skupem ponad 1 miliard 770 milionów litrów wyłącznie z własnej bazy skupowej, od ponad 10 tysięcy dostawców, członków spółdzielni.

- Wyprodukowanie i przetworzenie tak imponującej ilości mleka wymaga ogromnej wiedzy zarówno od producentów mleka jak i pracowników spółdzielni. Nie można zapomnieć także o roli zastosowania najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych zarówno w gospodarstwach jak i zakładach produkcyjnych - zaznacza dyrektor Czernewski.

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol to największy producent mleka i produktów mlecznych w Polsce oraz jeden z dwudziestu największych przetwórców mleka w Europie.

Produkty Mlekpolu powstają w dwunastu zakładach produkcyjnych w: Grajewie, Zambrowie, Mrągowie, Kolnie, Sejnach, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu, Gorzowie Wielkopolskim i Suwałkach.

Mlekpol w swojej ofercie posiada: mleko pasteryzowane i UHT, śmietany i śmietanki, napoje fermentowane, masło, twarogi, serki wiejskie i śmietankowe oraz sery żółte. Flagowymi markami są: Łaciate, Maślanka Mrągowska, Milko, Mazurski Smak, Rolmlecz oraz Białe.

Ponad 30 proc. wyrobów Mlekpolu jest eksportowanych do krajów Ameryki Południowej, Azji, Europy i krajów Dalekiego Wschodu.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
KONGRES EKMA 2021