Prezes zarządu BGŻ BNP Paribas odchodzi ze stanowiska

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
25-09-2017,8:40 Aktualizacja: 25-09-2017,8:45
A A A

Tomasz Bogus, prezes zarządu Banku BGŻ BNP Paribas, który swoją funkcję pełni od września 2015 roku, zdecydował się odejść z firmy. Stanowisko prezesa będzie sprawować do 31 października br.

- Wspólnie z pozostałymi członkami rady nadzorczej pragniemy serdecznie podziękować Tomaszowi za jego istotny wkład w zarządzanie naszym bankiem i stworzenie solidnych fundamentów dla przyszłej cyfrowej transformacji banku - mówi Józef Wancer, przewodniczący rady nadzorczej BGŻ BNP Paribas.

- Jednocześnie mając na uwadze bogate doświadczenie Tomasza w bankowości, życzymy mu dalszych sukcesów i powodzenia w realizacji kolejnych wyzwań - dodaje Józef Wancer.

rolnictwo zrównoważone, BGŻ BNP Paribas, zrównoważone rolnictwo, Bank BGŻ BNP Paribas

BGŻ BNP Paribas stawia na zrównoważone rolnictwo

Bank BGŻ BNP Paribas wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Rolnictwa Zrównoważonego "ASAP" wesprze rolników w implementacji optymalnych standardów zrównoważonego rolnictwa. Sektor ten jest kluczową gałęzią...
Tomasz Bogus to absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. W 1999 r. złożył egzamin radcowski. Ukończył studia podyplomowe z zakresu bankowości detalicznej w Banking Administration Institute w USA, a także szkolenia z zakresu zarządzania organizowane przez Harvard Business School oraz INSEAD we Francji.

Od początku swojej kariery zawodowej związany jest z bankowością. W latach 1991-1998 pracował w Powszechnym Banku Gospodarczym, gdzie m.in. pełnił funkcję zastępcy dyrektora departamentu kluczowych klientów korporacyjnych. Następnie w latach 1998-2001 był dyrektorem oddziału banku Austria Creditanstalt w Łodzi. Od 2001 do 2008 roku pracował w BRE Banku, gdzie do 2006 roku kierował MultiBankiem, a później pełnił funkcję dyrektora zarządzającego w obszarze bankowości korporacyjnej.

W latach 2008-2015 był związany z Bankiem Pocztowym, gdzie na początku pełnił funkcję członka zarządu, a potem prezesa. Od początku września 2015 roku jest prezesem zarządu BGŻ BNP Paribas.

Bank BGŻ BNP Paribas, nowa siedziba BGŻ BNP Paribas,

Bank BGŻ BNP Paribas będzie miał nową siedzibę

Obok dotychczasowego biura w Warszawie, u zbiegu ulic Kasprzaka i Karolkowej powstaje nowa siedziba BGŻ BNP Paribas. Na mocy podpisanej umowy deweloperem inwestycji została firma Yareal. W 2020 r. bank wynajmie cały budynek o powierzchni 22 000 m...
Bogus pełni także funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych BGŻ BNP Paribas.

Bank BGŻ BNP Paribas powstały w 2015 roku poprzez fuzję prawną Banku Gospodarki Żywnościowej z BNP Paribas Bankiem Polska. Dziś jest siódmym bankiem w Polsce pod względem wartości aktywów.

Bank kieruje swoją ofertę przede wszystkim do przedsiębiorstw z sektora rolno-spożywczego. Specjalizuje się w finansowaniu rolnictwa, gospodarki żywnościowej oraz infrastruktury regionalnej.

Klientom segmentu bankowości prywatnej proponuje kompleksową ofertę w zakresie ochrony, optymalizacji i pomnażania majątku. Klienci banku mogą również korzystać z usługi doradztwa inwestycyjnego.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
TRANSMISJA NA ŻYWO - EKMA

WAŻNE TERMINY

29.12  26.03.2021 nabór wniosków o dofinansowanie ochrony wód przed azotanami <-- zobacz więcej

31.12 - 29.03.2021 nabór wniosków o dofinansowanie na ochronę przed ASF/powodzią  <-- zobacz więcej

29.03 - 16.05.2021 nabór wniosków - tworzenie lub rozwój krótkich łańcuchów dostaw lub rynków lokalnych