Praktyki w znanej firmie to szansa na zdobycie nowych umiejętności

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
16-07-2019,14:35 Aktualizacja: 18-07-2019,22:07
A A A

Studia to kluczowy okres w życiu każdego młodego człowieka. Żeby jednak znaleźć wymarzoną pracę, jeszcze w czasie nauki, warto uczestniczyć w praktykach zawodowych.

Jedną z firm, która z otwartymi ramionami czeka na studentów jest Goodvalley Polska, która w tym roku świętuje 25-lecie działalności (wcześniej funkcjonowała pod nazwą Poldanor i Prime Food).

Na początku lipca praktyki letnie rozpoczęła pierwsza grupa studentów (5 techników weterynarii, 4 technologów żywności oraz 7 zootechników). Gdzie pracują? W zakładach mięsnych oraz fermach Koczała, Płaszczyca, Giżyno, Zalesie oraz Bara.

zerowy ślad węglowy, certyfikat Goodvalley, Tom Axelgaard, Grzegorz Brodziak,Goodvalley

Goodvalley z prestiżowym certyfikatem

Grupa Goodvalley (wcześniej Poldanor i Prime Food) z Przechlewa w woj. pomorskim może się pochwalić unikalnym na skalę krajową certyfikatem niezależnej organizacji TÜV. Certyfikat "zerowy ślad węglowy" (ang. corporate carbon...

Goodvalley informuje, że grupa 16 studentów to osoby z uczelni oraz szkół w Grudziądzu, UWM Olsztyn, ZUT Szczecin oraz UTP Bydgoszcz.

"W następnych tygodniach praktyki rozpoczynać będą kolejni studenci. W okresie lipiec-wrzesień 2019 r. będziemy gościć 50 praktykantów - 29 technologów żywności i mięsa oraz 21 zootechników" - czytamy na facebookowym profilu Goodvalley.

Warto przypomnieć, że firma Goodvalley w maju br. podpisała ważną umowę z Politechniką Koszalińską. Dokument dotyczy realizacji praktyk zawodowych przez studentów oraz płatnych staży w zakładach i gospodarstwach należących do koncernu.

- Interesuje nas długofalowa współpraca, która przyniesie korzyści zarówno Goodvalley, jak i studentom oraz samej politechnice - mówił Grzegorz Brodziak, dyrektor zarządzający Goodvalley Polska, który nie ukrywał, że firma czeka na dobrze wykształconych specjalistów.

Goodvalley to firma z duńskim rodowodem. Oprócz naszego kraju, placówki grupy mieszczą się także w Danii, Rosji i na Ukrainie. Łącznie firma zatrudnia 2,5 tys. osób, uprawia 28 tys. hektarów ziemi i sprzedaje rocznie ponad 1,3 mln świń.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu