Polmass milk new Power dla najmłodszych cieląt

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
23-08-2017,16:00 Aktualizacja: 24-08-2017,9:51
A A A

Żywienie jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o zdrowiu i rozwoju cieląt w pierwszych tygodniach życia. Szczególnie duży wpływ na efekty ich odchowu ma okres odpajania paszą płynną, która do momentu regularnego rozpoczęcia pobierania pasz stałych stanowi główne źródło składników pokarmowych.

Prawidłowe żywienie cieląt w okresie pojenia paszą płynną daje możliwość zniwelowania liczby upadków oraz uzyskania dobrych wyników w odchowie, a co za tym idzie wysokiej wydajności mleka w przyszłości. Każdy dodatkowy 1 gram przyrostu cielęcia to średnio 4 litry mleka dziennie więcej w I laktacji.

skup mleka, mleko surowe, mleczarnie, producenci mleka

Mleko ciągle drogie. W lipcu kosztowało średnio 1,35 zł za litr

Cena mleka w Polsce w lipcu według notowań Komisji Europejskiej jest najwyższa w tym roku. Mleczarnie płaciły za surowiec średnio 1,35 złotych za litr. To o cztery grosze więcej niż w czerwcu oraz o jedną trzecią więcej niż przed rokiem. Mleko w...

Hodowcy bydła mlecznego w tym okresie powinni mieć na uwadze fakt, że zanim cielęta staną się przeżuwaczami muszą pobierać wartościowy i lekkostrawny pokarm zawierający białko o wysokiej wartości biologicznej.

Preparaty mlekozastępcze są takim pokarmem i co najważniejsze można je podawać bezpośrednio po okresie odpajania siarą.

Polmass przygotował preparat mlekozastępczy Polmass milk new Power. Zawiera on białko wyłącznie mleka krowiego, kompozycję tłuszczy roślinnych w mikrokapsułkach i bioaktywne komponenty mleka.

odchów cieląt, warsztaty, cielęta, siara

Odchów cieląt tematem bezpłatnych warsztatów

Hodowcy bydła mlecznego mogą bezpłatnie wziąć udział w szkoleniu, które zostało zatytułowane: Warsztaty Odchowu Cieląt. Organizatorzy przewidują dwa spotkania w pełni poświęcone temu tematowi. Odchów cieląt to najsłabsze ogniwo w...

Polmass podkreśla, że preparat ten ma wyższy poziom witamin, mikro i makroelementów oraz poziom tłuszczu niż mleko krowie. Ponadto obecność wyłącznie białek mleka, których źródłem są białka serwatkowe oraz odtłuszczone mleko w proszku, wpływa na jego dużą strawność i smakowitość.

Zawarty w preparacie mlekozastępczym łatwostrawny tłuszcz kokosowy i palmowy zapewnia jego dobre wykorzystanie przez cielęta, a technologia suszenia rozpyłowego tłuszczu oraz homogenizacja z wykorzystaniem opatentowanych procesów technologicznych dodatkowo poprawia strawność składników pokarmowych.

Przy projektowaniu składu nnowego preparatu firma zastosowała kompleks IMUPRO®. Jest to połączenie immunoglobulin, probiotyku oraz soli kwasu masłowego. To rozwiązanie, zdaniem producenta, zapobiega infekcjom układu pokarmowego jednocześnie stymulując jego rozwój. Dzięki bakteriostatycznym działaniom zmniejsza podatność cieląt na biegunki, a także stymuluje rozwój przewodu pokarmowego.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu