Pasze z certyfikatem QS od Cedrobu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
01-04-2020,14:00 Aktualizacja: 01-04-2020,10:53
A A A

Cedrob Pasze oferuje mieszanki paszowe, których jakość jest potwierdzona certyfikatami. W ostatnim czasie dołączył do nich kolejny tj. Qualität und Sicherheit (QS Certification).

- Nie ukrywam, że w przypadku Cedrob Pasze proces certyfikacji wymagał czasu, ponieważ mamy wyjątkowo rozbudowane struktury organizacyjne. Nasza marka to obecnie cztery wytwórnie, kilkanaście dużych działów, które poddaliśmy certyfikacji i kilkudziesięciu przeszkolonych pracowników - mówi dyrektor Cedrob Pasze Mirosław Bodek.

Klienci Cedrobu m.in. eksportują pasze na zachód, gdzie certyfikat QS jest powszechnie znany i traktowany jako standard w procesie produkcji pasz i żywności.

ASF, pobieranie próbek krwi, badania laboratoryjne, odstępstwa, przemieszczanie świń w strefach ASF

ASF. Nie wszystkie świnie będą badane przed opuszczeniem stref

Służby weterynaryjne poinformowały o możliwości uzyskania odstępstwa od badań laboratoryjnych świń w kierunku afrykańskiego pomoru świń (ASF). Dotychczas badania te były wykonywane na 7 dni przed przemieszczeniem zwierząt ze stref objętych...

Certyfikacja QS daje pewność, że produkty powstają przy zachowaniu rygorystycznych wytycznych na każdym etapie produkcji. Eliminowane są z nich toksyny środowiskowe w tym mikotoksyny, środki ochrony roślin, wszelkie mikroorganizmy ale również metale ciężkie.

- Naszym celem jako producenta jest więc nie tylko produkcja wysokojakościowej paszy, ale także umiejętność i przede wszystkim chęć dostosowywania się do wymagań klienta - mówi dyrektor Mirosław Bodek.

Posiadanie certyfikatu QS z jednej strony otwiera nowe możliwości i rozszerza rynki zbytu. Z drugiej jednak nakłada na producentów poważne obowiązki. Na każdym etapie produkcji muszą oni spełniać wymagania systemu certyfikacji i w każdej chwili muszą je potwierdzić.

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz, jaja spożywcze, pandemia koronawirusa, handel jajami

Rośnie popyt na jaja spożywcze

Coraz więcej państw na świecie zaczyna głośno mówić o obawach o niedobór jaj konsumpcyjnych lub już istniejących ich brakach na rynkach. To efekt wykupywania żywności z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa. Izraelski minister...

Producenci mają również obowiązek znajomości zapisów prawnych obowiązujących w Polsce, jak też w kraju w którym produkt z certyfikacją zostanie wprowadzony do obrotu.

Rygorystyczne są też wszelkie zapisy związane z monitorowaniem powstawania produktu finalnego. Analizy w ramach monitorowania paszy mogą być przeprowadzane tylko przez laboratoria zatwierdzone przez QS po to, by móc zapewnić porównywalność wyników laboratoryjnych na jednakowo wysokim poziomie.

Dodatkowo, przestrzeganie QS jest regularnie sprawdzane po to, aby cały proces produkcyjny był możliwie jak najbardziej przejrzysty i niezawodny.

Do tej pory proces certyfikacji z wysokimi notami zakończyły wytwórnie w Gumowie, Raciążu i Ligocie Dolnej koło Kluczborka.Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement