Osadkowski: cykl spotkań e-Zielone Pola na żywo 2021 rozpoczęty

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Alicja Siuda | siuda@apra.pl
29-03-2021,16:45 Aktualizacja: 29-03-2021,17:25
A A A
Pierwsze spotkanie z cyklu e-Zielone Pola na żywo u Osadkowskiego już za nami. 24 marca, z wirtualnego studia, przedstawiciele tej firmy omówili najważniejsze zagadnienia związane z pielęgnacją pszenicy ozimej oraz rzepaku ozimego w okresie wczesnowiosennym.  
 
Marcin Kaczmarek z działu doradztwa i rozwoju w firmie Osadkowski S.A. przedstawił możliwe rozwiązania w ochronie rzepaku po wycofaniu chloropiryfosu oraz tiofanatu metylowego. 
 
HumiCalc 4.0, nawóz wapniowy, kwasy humusowe i fulwowe, Bacillus azotofixans, bor, życie biologiczne gleby, Osadkowski

Nawóz wapniowy z dodatkiem. Nowość od Osadkowskiego

W rolnictwie stale poszukuje się rozwiązań mających na celu poprawę parametrów życiowych gleby. Nowością na polskim rynku jest HumiCalc 4.0, który bezpośrednio oddziałuje na jej właściwości fizyczne, chemiczne i biologiczne -...
Natomiast Mateusz Gnatkowski omówił jego kondycję po zimie, zaawansowanie w rozwoju oraz stan fitosanitarny, jak i wskazał na niezbędne zabiegi, które trzeba wykonać w najbliższym czasie. Oprócz zabiegu insektycydowego, to także odżywianie mikroelementami oraz regulacja łanu. 
 
Nie zabrakło przy tym prezentacji dotyczącej zbóż, a dokładnie pszenicy ozimej wysianej w różnych terminach, tj. we wrześniu oraz 12 listopada. Zróżnicowanie w ich rozwoju jest bardzo duże, a pielęgnacja wymaga innego podejścia. Te później wysiane potrzebują bowiem dokrzewienia. W jaki sposób? O tym również można było usłyszeć podczas spotkania.   
 
Na jego koniec Kaczmarek omówił strategię nawożenia pod kukurydzę, której siewy ruszą już za niecały miesiąc i odpowiadał na pytania uczestników. 
 
Było to pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie cyklu e-Zielone Pola na żywo, ponieważ w sumie firma zaplanowała ich aż 9. Kolejne - 13 kwietnia - będzie poświęcone siewom i uprawie kukurydzy. 
 
Pełna relacja z ubiegłotygodniowego spotkania znajdują się pod tym linkiem.
 
 
 
Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu