Orlen szuka producenta soków z koncentratów owocowych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
01-08-2019,13:30 Aktualizacja: 01-08-2019,17:48
A A A

PKN Orlen szuka producenta soków z koncentratów owocowych, które chce sprzedawać pod własną marką na swoich stacjach. Jak poinformowała płocka spółka, oferty można składać do 15 sierpnia.

"PKN Orlen chce nieustannie poprawiać swoją efektywność ekonomiczną oraz pozycję rynkową i obecnie rozpoczyna postępowanie zakupowe dotyczące wyboru producenta soków z koncentratów pod marką własną Orlen do odsprzedaży na stacjach paliw PKN Orlen" - podała spółka.

vat na soki i napoje, sok owocowy, sok warzywny, ministerstwo rolnictwa, ministerstwo finansów

Producenci soków alarmują. Wyższy VAT uderzy w sadowników i rolników

Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS) i Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw negatywnie oceniają podwyżkę podatku VAT z 5 proc. do 23 proc. na napoje owocowe i warzywne - poinformowała unia w oświadczeniu. We...
Jak wyjaśnił PKN Orlen w opublikowanej dokumentacji, przedmiotem postępowania "są soki z soków zagęszczonych w dwóch wariantach: jabłkowy oraz pomarańczowy" w opakowaniach PET 300 ml. Koncern zapowiedział, że z oferentem wybranym w postępowaniu "planuje podpisanie umowy ramowej".

"Umowa tego typu obejmuje zagwarantowanie dostępności ustalonych produktów u wybranego przez PKN Orlen dostawcy dla sieci PKN Orlen" - podała spółka w ogłoszeniu.

PKN Orlen wspomniał przy tym, że sprzedaż produktów w kategorii soków prowadzi na ponad 1200 własnych stacjach paliwowych.

Niedawno płocki koncern ogłosił, iż szuka producenta soków owocowych, tłoczonych pod marką własną należącą do tej spółki i sprzedawanych na jej stacjach paliwowych. W tym postępowaniu oferty można składać do 5 sierpnia.

orlen, kowr,daniel obajtek, jan krzysztof ardanowski, forum rolnicze, współpraca

Grupa Orlen i KOWR w projekcie "Razem napędzamy polskie rolnictwo"

Podczas Europejskiego Forum Rolniczego w Jasionce (Podkarpackie), spółki z Grupy Orlen zainaugurowały współpracę z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa (KOWR). Patronat nad projektem "Razem napędzamy polskie rolnictwo"...
W specyfikacji spółka wyjaśniła, że postępowanie dotyczy soków w butelkach szklanych 330 ml o smaku jabłkowym, a także jabłko-wiśnia, jabłko-pomarańcza, jabłko-mięta, jabłko-marchewka i jabłko-gruszka.

W lipcu 2018 r. PKN Orlen uruchomił program "Pij polskie soki", rozszerzając sprzedaż soków owocowych od producentów z Polski na całą swą sieć stacji paliwowych w Polsce. Koncern informował wtedy, że to projekt będący odpowiedzią na potrzeby konsumentów, a zarazem wspierający polskich sadowników, także "lokalne, często rodzinne firmy przetwórcze". "W wyniku podjętych działań zakup soków owocowych przez PKN Orlen od polskich producentów zwiększy się o 150 proc." - podawała spółka.

PKN Orlen informował wówczas, że w ramach programu pilotażowego, polskie soki znajdowały się w ofercie 200 jego stacji paliwowych, a rozpoczęty oficjalnie program "Pij polskie soki" zakłada "znaczące zwiększenie ich dostępności". Spółka zapowiadała, iż w ramach programu do dyspozycji klientów dostępne będą soki polskich firm, takich jak Bracia Sadownicy, Maspex, Owocowe Smaki (marka Agrestada), Sad Sandomierski oraz Sok z gór.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

Od 15.03.2023-15.05.2023 - nabór wniosków "Płatności bezpośrednie i powierzchniowe"

Od 3.04.2023- 30.09.2023 - koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać o przyznanie wsparcia na prowadzenie działalności statutowej

Do 18.04.2023 - można ubiegać się o wsparcie w ramach trzech interwencji finansowanych ze środków unijnych

Do 31.05.2023 - są przyjmowane dokumenty od zainteresowanych pomocą z budżetu krajowego do przezimowanych rodzin pszczelich

Od 24.05.2023 - hodowcy drobiu, bydła i świń, ubezpieczeni od ryzyka wystąpienia w ich gospodarstwach szkód spowodowanych salmonellą, będą mogli składać wnioski o dofinansowanie

Od 5.06.2023- 5.07.2023 - będzie można zgłaszać wnioski o wsparcie na budowę silosów oraz ich wyposażenie