Opolagra czyli największe targi na południu Polski

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
04-06-2023,8:05 Aktualizacja: 03-06-2023,13:28
A A A

Opolagra odbędzie się w dniach 16-18 czerwca już po raz 18. To największa wystawa rolnicza w południowej Polsce.

Targi Opolagra w 2022 roku odwiedziło 37 tys. zwiedzających, którzy podziwiali stoiska ponad 250 wystawców.

Tegoroczna edycja zapowiada się nie mniej okazale. Opolagra to uczta dla pasjonatów techniki rolniczej oraz chowu i hodowli bydła. Mogą oni nie tylko obejrzeć maszyny na stoiskach, ale również przyjrzeć się im podczas licznych pokazów.

Wiele będzie się działo również podczas tegorocznej wystawy. Między innymi podczas pokazów Unia Group zaprezentuje gamę zmodernizowanych popularnych przyczepianych rozsiewaczy do nawozów i wapna - RCW.

ASF, program bioasekuracji, MRiRW, wirus ASF, strefy objęte ograniczeniami, progam zwalczania ASF, Robert Telus

Wymagania dla gospodarstw utrzymujących świnie na własny użytek

Zmniejszone wymagania bioasekuracji dotyczą gospodarstw utrzymujących świnie wyłącznie w celu produkcji mięsa na użytek własny. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przypomina, że nie wszystkie zostały zniesione. Zmiany przepisów polegające...

W ofercie tej firmy pojawił się również nowy opryskiwacz Egret, który firma zaprezentuje podczas pokazów. Maszyna ta może posiadać zbiornik główny o pojemności 2000, 2500 lub 3000 litrów i amortyzowaną mechanicznie belkę polową o szerokościach 15, 18, 20 i 21 metrów.

Z kolei firma Anderwald zaprezentuje precyzyjny opryskiwacz Ecorobotix Ara, który w czasie rzeczywistym rozpoznaje rośliny na polu i selektywnie opryskuje pojedyncze z nich. W zależności od wybranego trybu pracy oszczędności środków ochrony roślin mogą wynieść od 40-95%.

Serię pokazów przygotowała także firma Prosat, która pokaże kilka maszyn ze swojej oferty. Będą to zdalnie sterowana kosiarka karczująca Ecotech K34 Predator, ciągnik Ventrac z kosiarką bijakową i karczownicą, ładowarka wielofunkcyjna Toro Dingo TX1000 z przystawkami oraz kosiarka zero-turn Toro Z-Master 6000.

Agrifac wspónie z firmą Cultiwise.com zademonstruje podczas targów Opolagra metody oprysków punktowych z wykorzystaniem mapowania pola za pomocą drona.

Polska Izba Mleka, Dairy From Poland, polskie mleko, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Wietnam, rynki azjatyckie

Polskie mleko pożądanym towarem na rynkach azjatyckich

Polska Izba Mleka działając pod hasłem Dairy From Poland ma na celu otwarcie polskich producentów mleczarskich na rynki azjatyckie. Polska Agencja Inwestycji i Handlu łączy swoje międzynarodowe kompetencje razem z branżowymi Polskiej Izby...

Podczas pokazów Cultiwise.com wyśle drona nad obszar demonstracyjny aby stworzyć mapę zadań, która zostanie przekazana do opryskiwacza samojezdnego Agrifac w celu precyzyjnego oprysku punktowego.

Wspomaganie powietrzem, modulacja szerokości impulsu i technologie dozowania dawki wbudowane w maszynę Agrifac pokażą, jak każda kropla może trafić we właściwe miejsce podczas oprysków.

Te rozwiązania zapewniają, że farmer może pracować bardziej precyzyjnie i wydajnie, osiągając wyższy poziom dokładności i umożliwiając rolnikowi dbanie o roślinę jednocześnie obniżając koszty.

Gratką, nie tylko dla najmłodszych, będzie Piana Party, na które zaprasza firma Hyperin. Co godzinę będzie można zażyć kąpieli w przygotowanym na tę okoliczność basenie.

Po raz pierwszy w historii atrakcją dla zwiedzających będzie możliwość obejrzenia Opolagry z góry.

Dzięki firmie Helipoland przez cały czas trwania imprezy, będzie można odbyć lot widokowy nad terenami wystawy i okolicą śmigłowcem Robinson R44.

drobiarze, drób, białko paszowe, cel wskaźnikowy dla białka paszowego, GMO, nonGMO, polskie białko, śruta sojowa, drób

Polskie białko paszowe. Jakie mamy możliwości krajowej produkcji?

Drobiarze alarmują, że wprowadzenie obowiązkowego stosowania tzw. wskaźników białkowych w żywieniu drobiu, doprowadzi do utraty konkurencyjności polskiego mięsa drobiowego i spowoduje załamanie się całego sektora. Zaproponowane cele...

Podczas tegorocznej Opolagry nastąpi również rozstrzygnięcie plebiscytu Mistrzowie Agro w etapie opolskim i śląskim. Jest to największym plebiscytem wiejskim i rolniczym.

To akcja prezentująca w gazecie, w Internecie i mediach społecznościowych, życie polskiej wsi i jej mieszkańców, ich działania i sukcesy. To również doskonała okazja dla wiejskich społeczności, aby docenić tych, którzy kształtują ich codzienne życie.

Z kolei dla uczestników akcji to okazja, aby zaprezentować swoje dokonania w skali województwa, a nawet całego kraju i zdobyć nagrody.

W tradycyjnym konkursie dla zwiedzających nagrodą główną w tym roku będzie zbiornik dwupłaszczowy do On Sibuso NVC 2500l ufundowany przez Agriexpert Mateusz Kierdal.

Na ringu zaprezentuje się 100 sztuk bydła mlecznego i mięsnego, odbędzie się wycena najpiękniejszych zwierząt oraz malowniczy konkurs młodych hodowców.

Książki warte polecenia: Sygnały kur nieśnych |Sygnały indyków
 

 

Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE

 

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

Od 3.04.2023- 30.09.2023 - koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać o przyznanie wsparcia na prowadzenie działalności statutowej

Od 24.05.2023 - hodowcy drobiu, bydła i świń, ubezpieczeni od ryzyka wystąpienia w ich gospodarstwach szkód spowodowanych salmonellą, będą mogli składać wnioski o dofinansowanie

Od 5.06.2023- 5.07.2023 - będzie można zgłaszać wnioski o wsparcie na budowę silosów oraz ich wyposażenie