Odnawialne źródła energii to tysiące nowych miejsc pracy

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
14-01-2016,18:30 Aktualizacja: 14-01-2016,19:47
A A A

Czym są odnawialne źródła energii? Jak powinno się je wykorzystywać? Czy staną się naturalnym zamiennikiem źródeł nieodnawialnych, których zasoby odtwarzają się bardzo powoli? To tylko wybrane pytania, jakie stoją przed uczestnikami konferencji poświęconej OZE.

Wydarzenie odbędzie się 21 stycznia w Centrum Konferencyjnym Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu. Głównym organizatorem jest Wydział Nauk Technicznych DSW.

Dlaczego zdecydowano się na organizację spotkania? Przedstawiciele uczelni podkreślają, że konferencja jest odpowiedzią na dynamicznie rozwijający się segment gospodarki i ochrony środowiska w zakresie technologii odnawialnych źródeł energii.

ustawa o oze, odnawialne źródła energii w Polsce, wsparcie dla małych źródeł OZE, aukcje OZE

Część ustawy o OZE ma zostać odroczona o pół roku

Do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii autorstwa posłów PiS. Przewiduje on odroczenie o sześć miesięcy - do czerwca 2016 roku - wejście w życie przepisów dotyczących wsparcia dla małych...
W ciągu jednodniowej konferencji uczestnicy dyskutować będą na temat kierunków rozwoju, współpracy, szansach i zagrożeniach związanych z gospodarką energetyczną w Polsce.

Program spotkania oparty jest o wystąpienia ekspertów, teoretyków oraz praktyków, którzy zwrócą uwagę m.in. ile kosztuje nas smog w mieście, jak możemy zaoszczędzić na efektywności energetycznej budynków, czym są zielone dachy oraz budownictwo pasywne oraz jakie nowoczesne modele biznesowe stosuje się w tej branży.

Jednym z kluczowych tematów konferencji będą tzw. zielone zawody oraz związane z nimi nowe perspektywy zatrudniania.

W ostatnim bloku spotkania zaplanowane zostały dwa specjalistyczne warsztaty. Pierwszy z nich poprowadzi dr Małgorzata Pietras Szewczyk (DSW, Wrocław), zajęcia poświęcone będą zastosowaniu technik GIS (systemów informacji geograficznej) w tworzeniu map potencjału słonecznego dla wybranego obszaru.

Drugi warsztat poświęcony energetyce obywatelskiej poprowadzi przewodnicząca Partii Zieloni Małgorzata Tracz.

Udział w konferencji jest bezpłatny. W związku z ograniczoną ilością miejsc, wymagana jest wcześniejsza rezerwacja poprzez formularz internetowy - dostępny tutaj

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu