Na targach w Nadarzynie zaprezentuje się ponad 240 firm

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
30-10-2021,8:00 Aktualizacja: 29-10-2021,13:41
A A A

W dniach 12-13 stycznia 2022 roku w Ptak Warszaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy odbędą się Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW. To wystawa, która z każdym rokiem przyciąga coraz więcej osób.

Podczas minionej edycji w imprezie uczestniczyło ponad 16 tys. gości z ponad 25 krajów, którzy mogli poznać najnowsze trendy branży ogrodniczej oraz nowości rynkowe z kraju i z zagranicy. Teraz do udziału w TSW 2022 zgłosiło się ponad 240 polskich i zagranicznych firm.

IJHAR-S, kontrola warzyw i owoców, ziemniaki, kraj pochodzenia towarów

Z oznakowaniem warzyw i owoców nie jest dobrze. Nie wiadomo, skąd pochodzą

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przeprowadziła kontrolę świeżych owoców i warzyw oraz ziemniaków pod kątem cech fizycznych i oznakowania. Kontrola objęła 334 podmioty, w tym 226 sklepów i 108...

Prezentowane będą maszyny do uprawy i zbioru oraz nawozy, środki ochrony roślin, materiał szkółkarski, nasiona, opakowania, chłodnie, siatki, tyczki, a także inny sprzęt oraz akcesoria niezbędne w produkcji sadowniczej i warzywniczej.

Podczas każdej edycji TSW na sześciu konferencjach poruszane są najważniejsze tematy dostarczające rozwiązań w zakresie uprawy oraz produkcji owoców i warzyw. Nowością będzie konferencja "Przetwórstwo owoców i warzyw” organizowana przez Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach. Podjęte zostaną zagadnienia związane z organizacją przydomowej przetwórni owocowo-warzywnej, kiszonkami warzywnymi, produktami wieloskładnikowymi, wykorzystaniem odpadów z produkcji roślinnej.

12 stycznia (środa) rozpoczną się konferencje: truskawkowa, o uprawach warzyw polowych oraz o uprawach pod osłonami. Z kolei 13 stycznia (czwartek) zapraszamy na konferencję sadowniczą oraz wspomnianą wcześniej na temat przetwórstwa owoców i warzyw oraz kolejną nowość "Ogrodnictwo ekologiczne i zrównoważone", podczas której głównym tematem będzie dostosowanie polskiego ogrodnictwa do wyzwań stawianych przez ambitny program unijny "Zielony Ład".

Mocną stroną targów są przyznawane od 2015 roku nagrody im. Pieniążka dla innowacyjnych produktów przeznaczonych do produkcji ogrodniczej. Laureatami minionej edycji byli: Carbohort Sp. z o.o., Agrosimex Sp. z o.o. oraz Royal Brinkman Polska Sp. z o.o.

Wejście na targi i konferencje będzie bezpłatne.

Partnerami wydarzenia zostały po raz kolejny Timac Agro Polska Sp. z o.o. oraz Agrosimex Sp. z o.o. Do grona patronów TSW po raz pierwszy dołączyła firma UPL Polska Sp. z o.o.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj