Michelin Ultraflex to rozwiązanie na wszystkie etapy uprawy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
25-11-2014,12:30 Aktualizacja: 25-11-2014,12:35
A A A
Firma obchodzi 10-lecie istnienia technologii Ultraflex, która przyczyniła się do narodzin przełomowego rodzaju ogumienia - opony niskociśnieniowej. Lepiej chroni ona glebę, a tym samym pozwala na podniesienie plonów.
 
Opony umożliwiają udźwig obciążeń podobnych, jak w przypadku opon tradycyjnych, nie przekraczają przy tym jednak ciśnienia 2 barów. Gwarantują bezpieczniejszą jazdę po drogach publicznych i stabilność oraz taką samą nośność. 
 
Ochrona gleby to nie jedyna korzyść płynąca z zastosowania technologii. Opony Ultraflex zmniejszają ugniatanie gleby, jakie zazwyczaj powodują kombajny, umożliwiają skuteczną cyrkulację wody i powietrza na uprawianym polu, jednolity wzrost plonów, a także ochronę zbiorów.
 
Większy obszar kontaktowy i obniżone ciśnienie umożliwiają zmniejszenie głębokości kolein i większą przyczepność, co pozwala oszczędzać czas i paliwo. Takie rozwiązania zapewniają także zastosowanie współczesnych technik uprawy, jak na przykład zasiew bezpośredni. 
 
Zmniejszone ugniatanie w połączeniu z możliwością zastosowania wydajniejszych maszyn pozwalają uzyskać większe plony, a co za tym idzie i zyski. Istotnym elementem technologii Ultraflex jest ponadto wprowadzenie wyjątkowo elastycznych ścianek bocznych, co poprawia komfort jazdy.
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement