Lidea - nowa marka nasion na polskim rynku

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
15-04-2021,16:05 Aktualizacja: 15-04-2021,17:04
A A A
Firmy hodowlano-nasienne Caussade Semences i Euralis Semences już w zeszłym roku ogłosiły, że łączą się i tworzą nową globalną markę nasion rolniczych. W Polsce od 15 kwietnia 2021 roku działają razem pod szyldem Lidea. 
 
Szefowie firmy obiecują, że dzięki połączeniu będą mogli więcej inwestować w programy hodowlane oraz innowacyjne rozwiązania dla rolnictwa. Caussade i Euralis to uznani producenci materiału siewnego z Francji, w Polsce kojarzeni dotąd głównie z nasionami kukurydzy i rzepaku, a także słonecznika i soi.
 
kukurydza, rośliny, pole

Kukurydza na kiszonkę: polecane odmiany 2021

W tym roku do uprawy polecanych jest 19 odmian kukurydzy na kiszonkę: 5 mieszańców wczesnych, po 7 średnio wczesnych i średnio późnych. Listy odmian zalecanych opracowane są dla 4 województw. W województwie...
Dzięki połączeniu programów hodowlanych Lidea będzie oferowała najszerszą paletę odmian roślin rolniczych na rynku (kukurydza, rzepak, słonecznik, zboża, mieszanki pastewne oraz poplonowe, a także sorgo i soja). 
 
Fuzja obu firm sprawia, że Lidea staje się jedną z 10 największych firm hodowlano-nasiennych na świecie, a 6. w Europie. Firma posiada własną sieć dystrybucyjną w 48 krajach świata i zatrudnia ponad 2000 pracowników.  Utrzymuje 17 stacji badawczych oraz 8 zakładów nasiennych w Europie. 
 
Polskie przedstawicielstwo Lidea mieści się w Poznaniu, a stacja hodowlana w Kórniku pod Poznaniem. Połączenie sił to bodziec do rozwoju badań. Lidea będzie inwestować w R&D co roku ponad 30 mln euro. 
 
Co zmienia się dla rolników w naszym kraju? Przede wszystkim znika marka Euralis. Lidea będzie oferować swoje nasiona pod dwoma nowymi markami: Lidea i Caussade Semences Pro. Nie będą one dla siebie konkurencją, bo są skierowane do różnych grup odbiorców. W workach Lidea kupić będzie można nasiona wszystkich hodowanych gatunków u dystrybutorów, którzy sprzedają odmiany z palety wyłącznościowej. 
 
Marka Caussade Semences Pro będzie oferowała portfolio skoncentrowane na dwóch głównych uprawach: kukurydzy i rzepaku, a nasiona będzie można dostać u dystrybutorów lokalnych.
 
  •  Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement