Konspol sprzedany Cargillowi. Przejęcie na drobiarskim rynku

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
04-01-2019,8:50 Aktualizacja: 04-01-2019,8:56
A A A

Grupa firm Konspol specjalizujących się w produkcji i przetwórstwie kurczaków została sprzedana amerykańskiej firmie Cargill - poinformowało biuro prasowe rodzinnej firmy należącej do Pazganów.

W konsekwencji wstępnego porozumienia z września 2018 roku, po uzyskaniu wszystkich niezbędnych zgód pod koniec minionego roku podpisana została finalna umowa w sprawie przejęcia przez amerykański koncern Cargill podmiotów działających w ramach Grupy Konspol.

Livelle, Cargill, prosięta, lochy

Program Livelle czyli nowość na rynku od firmy Cargill

Współczesna, bardzo intensywna produkcja powoduje, że hodowcy mają do czynienia ze znacznym wzrostem liczby prosiąt, które można uzyskać od maciory w miocie. Livelle to linia produktów dla loch od firmy Cargill, która...

"Twórca Konspolu - Kazimierz Pazgan wraz z rodziną, zdecydował o pozyskaniu dla firmy nowego właściciela, który zapewni firmie możliwości szybszego rozwoju na globalnym rynku, jednocześnie zachowując zbudowaną przez lata markę i zespół ludzi współtworzących Konspol" - napisano w komunikacie dla prasy. Firma istnieje od niemal 40 lat.

Zgodnie z wcześniejszym porozumieniem, przedmiotem transakcji są wszystkie podmioty Grupy Konspol wraz z zapleczem produkcyjnym i portfolio produktowym. Oznacza to przejęcie zakładu produkcji pasz, pięciu kompleksów hodowlanych, ubojni oraz dwóch zakładów produkcyjnych.

Od momentu zawarcia finalnej umowy Cargill będzie w pełnym zakresie kontynuował działalność Grupy Konspol, zapewniając ciągłość funkcjonowania firmy i jej marek.

"Cargill, jako nowy właściciel, oznacza dla Konspolu zmianę skali, ale będąc firmą rodzinną z podobnym podejściem do biznesu, gwarantuje zachowanie tożsamości i docenia wartość zespołu, który budowaliśmy przez lata" - skomentował transakcję Pazgan.

Cargill, pasze, dossche, bydło

Cargill nabywa biznes paszowy Dossche w Polsce

Cargill uzyskał zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na nabycie biznesu paszowego firmy Dossche w Polsce. Firmy zamierzają sfinalizować transakcję w ciągu najbliższych kilku dni. Cargill posiada długoletnią historię działalności w...

Zakłady produkcyjne Konspolu są zlokalizowane w Nowym Sączu i w Słupcy. W ostatnich dwóch latach firma inwestowała w obszarach hodowli drobiu i produkcji wyrobów mięsnych. Dzięki temu dysponuje nowoczesną infrastrukturą w całym łańcuchu produkcji wyrobów drobiowych, od produkcji pasz, aż po finalne artykuły spożywcze m.in. typu convenience.

Wiele produktów jest eksportowanych. - Znakomity zespół, silne marki produktowe i dotychczasowa dynamika rozwoju pokazują potencjał Konspolu - potwierdził Chris Langholz, prezes Cargill Global Poultry. Dodał, że jest przekonany, iż Cargill pomoże jeszcze skuteczniej wykorzystywać te atuty, zwłaszcza na globalnym rynku.

Cargill jest globalnym liderem w sektorach: rolnictwa, produkcji żywności i przetwórstwa spożywczego. Firma prowadzi działalność od ponad 153 lat, pracując z klientami w ponad 125 krajach.

Jak poinformowano w komunikacie, "kapitał pochodzący z transakcji zwiększy możliwości inwestycyjne przedsiębiorstw pozostających w rękach rodziny Pazganów". Wśród planów, najważniejsze są projekty w zakłady produkcyjne w Azji, między innymi realizowana już inwestycja w Indonezji. Firmy nie ujawniły w wartości transakcji.

"Pazganowie chcą też być aktywnymi inwestorami na dynamicznie rozwijających się rynkach Europy Wschodniej. Obok działalności hodowlanej i produkcyjnej, rodzina dysponuje dużym doświadczeniem w branży budowlanej i nieruchomości. W niedalekiej przyszłości planuje duże projekty inwestycyjne również w tym obszarze" - napisano.
 

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY

do 12.06.2024 - termin rejestracji udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line: "Ekonomiczne uwarunkowania nawożenia w rolnictwie"

17.06.2024 - termin egzaminu dla osób ubiegających się o wpis do rejestru inspektorów rolnictwa ekologicznego

do 30.06.2024 - termin udzielania przez ARiMR kredytów płynnościowych dla producentów rolnych oraz kredytów skupowych

do 1.07.2024 - termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Termin wprowadzania zmian we wnioskach został wydłużony do 16 lipca.

do 30.09.2024 - składanie wniosków o dotację dla Kół Gospodyń Wiejskich