Koniec Sygma Bank Polska. Teraz to BGŻ BNP Paribas

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
01-06-2016,16:45 Aktualizacja: 01-06-2016,17:00
A A A

BGŻ BNP Paribas i Sygma Bank Polska, dwa banki międzynarodowej Grupy BNP Paribas działające w Polsce, połączyły się tworząc jeden z najbardziej uniwersalnych banków na rynku.

31 maja 2016 r. wraz z dokonaniem wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym nazwa Sygma została zastąpiona marką BGŻ BNP Paribas.

Fuzja banków jest efektem realizacji planów połączenia wszystkich instytucji bankowych Grupy BNP Paribas działających w Polsce.

- BGŻ BNP Paribas w obecnym kształcie jest jedną z najbardziej uniwersalnych instytucji bankowych - mówi Tomasz Bogus, prezes banku BGŻ BNP Paribas.

bank, zysk netto, Bank BGŻ BNP Paribas, Tomasz Bogus, pieniądze, zyski

BGŻ BNP Paribas publikuje wyniki finansowe. Zysk netto 31,3 mln zł

Grupa Kapitałowa Banku BGŻ BNP Paribas opublikowała wyniki finansowe za I kwartał 2016 r. - zysk netto wyniósł 31,3 mln zł. Oznacza to wzrost o 16,7 mln zł w porównaniu z I kw. 2015 r. W komunikacie banku czytamy, że wpływ na wyniki I...
- Możemy zaoferować kompleksową ofertę klientom z każdego segmentu: od pożyczek ratalnych, przez karty kredytowe, obsługę firm, korporacji, sektora rolnego, kończąc na private banking i bankowości inwestycyjnej - dodaje.

Dzięki połączeniu BGŻ BNP Paribas stał się drugim największym wydawcą kart kredytowych w Polsce, z udziałem rynkowym na poziomie 13 proc. Jednocześnie udział w rynku pożyczek ratalnych wynosi 19 proc., co daje bankowi trzecią pozycję na rynku.

BGŻ BNP Paribas po połączeniu z Sygma Bankiem umocnił się na siódmej pozycji na rynku pod względem sumy bilansowej. Po połączeniu obsługuje 2,65 mln klientów, w całej Polsce ma blisko 500 oddziałów i 140 własnych punktów obsługi klienta. Współpracuje z ponad 10 tysiącami partnerów, takich jak sklepy wielkopowierzchniowe czy specjalistyczne, za pośrednictwem których finansuje ratalne zakupy klientów.

bank, bankowość, zyski, pieniądze, BGŻ BNP Paribas, fuzja

Bank BGŻ BNP Paribas ujawnił wyniki finansowe za 2015 rok

Grupa kapitałowa BGŻ BNP Paribas zaprezentowała wyniki finansowe za pierwszy rok po połączeniu banku BGŻ i BNP Paribas Banku Polska. Wynik z działalności bankowej wygenerowany przez grupę w zeszłym roku przekroczył 2 mld zł, wobec 1,5 mld zł w 2014...
- Stworzyliśmy bank gotowy do dalszego wzrostu na wymagającym rynku. W naszej nowej strategii stawiamy sobie za cel zbudowanie banku w pełni zintegrowanego i osiągnięcie ponad 5 proc. udziału w rynku w perspektywie trzech lat - podkreśla Tomasz Bogus. - Chcemy także zwiększać efektywność i dać naszym akcjonariuszom solidny zwrot, przy ROE na poziomie ok. 10 proc. Połączenie z Sygma Bankiem bez wątpienia nam w tym pomoże - dodaje prezes zarządu BGŻ BNP Paribas.

Bank szacuje, że synergie związane z fuzją w 2018 r. mogą sięgnąć 86 mln zł, w tym synergie kosztowe to ok. 31 mln zł.

"W celu zrealizowania efektów synergii szacowana wartość kosztów restrukturyzacji, koniecznych do poniesienia do roku 2017, wyniesie 88 mln zł" - podkreśla bank w komunikacie.

pieniądze, rodzina, dzieci, Bank BGŻ BNP Paribas, Rodzina 500 Plus

BGŻ BNP Paribas dołączył do programu Rodzina 500 plus

Bank BGŻ BNP Paribas podpisał list intencyjny z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dotyczący składania wniosków w programie Rodzina 500 plus. - Jesteśmy bankiem, który działa silnie lokalnie, jest blisko swoich...
Połączenie Sygma Banku i BGŻ BNP Paribas nie wymaga od klientów dotychczasowych banków żadnych działań. Umowy zawarte przez klientów z dotychczasowym Sygma Bankiem pozostają w mocy i nie wymagają podpisywania aneksów.

Numery rachunków bankowych nie ulegają zmianie, aktywne pozostają wszystkie karty i numery PIN. Z dniem połączenia prawnego na rynku bankowym marka Sygma Bank została zastąpiona marką BGŻ BNP Paribas.

Proces zmiany oznaczeń wszystkich punktów działających dotychczas pod szyldem Sygma już się rozpoczął. Jednocześnie ruszyły prace zmierzające do całkowitego połączenia obu instytucji. Zakończenie fuzji operacyjnej jest planowane na pierwszą połowę 2017 r.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement
WAŻNE TERMINY

15.03 - 17.05.2021 wnioski obszarowe w kampanii 2021 r. - zobacz więcej

29.03 - 16.05.2021 nabór wniosków - tworzenie lub rozwój krótkich łańcuchów dostaw lub rynków lokalnych -- zobacz więcej

31.03.2021- 29.05.2021 nabór wniosków - premie dla młodych rolników i restrukturyzacja małych gospodarstw - zobacz więcej

17.05 - 27.06.2021 dofinansowanie z PROW 2014-2020 do prywatnych lasów