Karuzela DairyProQ nagrodzona Złotym Medalem

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
26-02-2020,16:30 Aktualizacja: 26-02-2020,16:09
A A A
Automatyczne systemy udojowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem rolników. Jeden z nich o nazwie DairyProQ podczas Targów Ferma zdobył Złoty Medal.
 
Automatyczna karuzela DairyProQ firmy Gea Farm Technologies Sp. z o.o. jest wyposażona w kubki udojowe, które po nałożeniu na strzyki stymulują wymię. 
 
Jednocześnie przygotowują krowę do doju właściwego, myjąc, susząc i przedzdająjąc strzyki. 
 
Czujniki zamontowane w karuzeli analizują przepływ mleka w sposób ciągły i ćwiartkowy. Kontrolują jego ilość, przewodność, kolor i temperaturę. 
 
Targi Ferma, Znak Nowość, Złoty Medal, bydło mleczne, okres okołoporodowy,

Biolex MB 40-Drench. Dostarcza energię po porodzie

Podczas Targów Ferma wręczono wyróżnienia w postaci Złotych Medali i Znaków Nowość. Jedno z nich trafiło do firmy Leiber za produkt Biolex MB40-Drench przeznaczony dla krów mlecznych w okresie okołoporodowym. ...
Zawór mleczny, w zależności od wyników analizy oraz komunikatów ostrzegawczych otwiera lub zamyka się, dzięki czemu do zbiornika płynie mleko, które nadaje się do obrotu.
 
W momencie kiedy z jednego strzyka przestanie płynąć mleko rozpoczyna sie procedura zdejmowania kubka udojowego. Zawór mleczny zamyka się, jest wykonywany automatyczny dipping i kubek zostaje zdjęty. 
 
Karuzela może składać się z 28-80 stanowisk i doić w ciągu godziny od 120 do 400 krów. Jak podaje producent do jej obsługi wystarczy jedna osoba, niezależnie od planowanej przepustowości.
 
Automatyczny system doju firmy Gea zdobył Złoty Medal podczas Targów Ferma, które odbyły się w Łodzi. 
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj