Indykpol może stracić na ograniczeniu eksportu drobiu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
08-12-2016,10:15 Aktualizacja: 08-12-2016,10:47
A A A

Zarząd Indykpolu ocenia, że zakaz wywozu drobiu z Polski do niektórych krajów może mieć niekorzystny wpływ na wyniki finansowe spółki - podała grupa w specjalnym komunikacie.

"W związku z potwierdzeniem wystąpienia pierwszego ogniska ptasiej grypy u drobiu w Polsce (w pow. gorzowskim), wystąpią ograniczenia w eksporcie mięsa i produktów drobiowych z terytorium Polski wynikające zapisów uzgodnień międzynarodowych pomiędzy Polską i krajami trzecimi" - napisano w komunikacie.

ptasia grypa, deszczno, lubuskie, drób, gęsi, ewa lech, ministerstwo rolnictwa

Lech: ptasia grypa wyklucza eksport drobiu do Azji

Likwidacja ogniska to pierwszy etap walki z ptasią grypą, teraz istotne jest łagodzenie skutków wynikłych dla producentów drobiu - uważa Ewa Lech, wiceminister rolnictwa. W sobotę Instytut Weterynarii w Puławach potwierdził wirusa...

Zgodnie z informacją z Inspekcji Weterynaryjnej eksport drobiu z Polski nie może być prowadzony do: Algierii, Azerbejdżanu, Chin, Gruzji, Japonii, RPA, Tajwanu i Wietnamu.

"Zdarzenie to może mieć niekorzystny wpływ na wyniki finansowe spółki. Na rynku chińskim i RPA spółka realizowała rosnącą sprzedaż eksportową i wiązała z tymi rynkami istotne plany rozwojowe" - ocenił zarząd.

"Ze względu na fakt, że nie jest znany okres, na jaki został ograniczony eksport produktów drobiowych z Polski, spółka nie jest w stanie precyzyjnie ocenić wpływu tego zdarzenia na przyszłe przychody i zyski" - napisano w komunikacie.

Jak dodano, wystąpienie ogniska ptasiej grypy nie powinno wpłynąć na eksport spółki na rynek unijny.

Książki warte polecenia: Sygnały kur nieśnych | Hodowla i chów gęsi | Sygnały brojlerów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY