HR Smolice z certyfikatem jakości zaprawiania ESTA

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
06-06-2019,12:25 Aktualizacja: 06-06-2019,12:00
A A A
W minionych miesiącach w Hodowli Roślin Smolice pomyślnie zakończył się audyt jakości zaprawiania nasion kukurydzy. Kontrola przeprowadzana była pod kątem spełniania norm systemu ESTA. Skrupulatna weryfikacja całego procesu zaprawiania potwierdziła jego wysoką jakość. 
 
Standardy ESTA zostały opracowane w taki sposób, aby zagwarantować jakość na całym etapie produkcji, od dostawy nasion do zakładu aż po ich dystrybucję.
 
HR_Smolice_dzien_kukurydzy

Prezentacja kukurydzy HR Smolice

2 września w Szelejewie Drugim w woj. wielkopolskim Hodowla Roślin Smolice zaprezentowała swoje odmiany kukurydzy, wśród których sześć to nowość na rynku. Dzień Pola oraz towarzyszący mu pokaz odmian mieszańcowych kukurydzy smolickiej...
 
Oprócz jakości, certyfikowane firmy zobowiązane są do zapewnienia bezpieczeństwa procesu zaprawiania, nasion, pracowników pracujących przy zaprawianiu, a także do zapewnienia ochrony środowiska.  
 
- Jakość w produkcji nasion to dla nas priorytet od zawsze. Dbamy o nią na każdym etapie produkcji - od pierwszego ziarenka w hodowli aż po wyselekcjonowane nasiona oferowane rolnikowi - mówi Adam Skowroński z Hodowli Roślin Smolice. - Cieszę się, że udało nam się zdobyć kolejne potwierdzenie jej wysokiego poziomu, tym bardziej, że certyfikat ESTA jest uznawany w całej Europie. Wcześniej wysoka jakość naszych nasion została wyróżniona nagrodami wielu konkursów, między innymi „Wielkopolska Jakość”, „Najlepsze w Polsce” oraz  „Hit Regionu” – dodaje podkreślając, że na tym nie koniec. - Poprawa jakości, to u nas proces ciągły. Właśnie finalizujemy transakcję zakupu sortownika optycznego. 
 
System ESTA (European Seed Treatment Assurance) został stworzony przez Europejskie Stowarzyszenie Nasienne (ESA). Jednostką wdrażającą system ESTA  na terenie Polski jest Polska Izba Nasienna. 
 
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
WAŻNE TERMINY

do 01.10.2020 termin wysiewu międzyplonów ozimych

30.09. - 29.10.2020 rekompensata na zakończenie działalności rolniczej <-- zobacz więcej

15.10. - 02.11.2020 składka KRUS na IV kwartał <-- zobacz więcej

do 30.11.2020 Powszechny Spis Rolny

do 31.12.2020 pomoc w związku z COVID-19 dla poszkodowanych przez suszę